Samsung, Galaxy S7 ve S7 edge’i yeniden öne çıkartacak

Samsung Galaxy Note 7’nin yaşadığı sıkıntılardan sonra, firma S7 serisi üzerinde yoğunlaşacak. Samsung yaşadığı darbeyi atlatmak adına Galaxy S7’yi öne çıkartacak.

Samsung, Galaxy S7 ve S7 edge’i yeniden öne çıkartacak

Note 7 artık piyasadan çekiliyor olabilir ama Samsung halen Galaxy S7 ve S7 edge gibi iki kaliteli cihaza sahip. Bu iki cihaz da tıpkı Galaxy Note 7 gibi yüksek donanımla piyasaya sürüldüler. Hepsinin ötesinde Galaxy S7 şu an için iPhone 7'ye en büyük rakip.
Sadık Galaxy Note 7 kullanıcıları problem olabilir!

Galaxy S7 ve S7 edge üretimi arttırılacak

Galaxy Note 7 ise şirketi 17 milyar dolarlık bir zarar vermiş durumda. Üçüncü çeyrekte ciddi bir yükseliş göstermesine rağmen, muhtemelen 4. Çeyrek rakamları hiç hoş olmayacak. Samsung bu açığı Galaxy S7 ve S7 edge'e yüklenerek kapatmak istiyor.

samsung-s7-s7-edge

Galaxy S7 için ciddi bir pazarlama sürecine geçilecek. Aynı zamanda üst segmentte yaşanacak rekabete hazır olduğunu da kanıtlamak istiyor. Yine de Galaxy S8'in 2017 başında çıkacağını düşünürsek, bu hamle yeterli gelmeyebilir. Samsung kayıplarını kapamak için çok daha farklı yönelimlere eğilebilir. Bakalım Galaxy S7'lerin yeniden pazarda öne çıkarılması işe yarayacak mı?

Loading...