Sözcü Plus Giriş

Apple’ın macOS Sierra güncellemesi ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Yeni güncellemesi yine yeniliklerle geliyor. Bu yeniliklerin en dikkat çekeni ise iPhone ve iPadler’in olay yaratan uygulaması Siri’nin Mac’lere gelmesi oluyor.

Artık Mac’lerde Siri kullanılabilecek, Siri yardımıyla işlemler yapılabilecek. Yani mail gönderirken, internet araması veya bilgisayar içi arama yaparken ve daha birçoğunda Siri’yi kullanabileceksiniz.

siri

DOSYALARIN YERİNİ SİRİ BULUYOR

Dosyalarla çalışmak, Mac kullanmanın önemli bir parçası. Ve Siri şimdi bu işi çok daha hızlı hale getiriyor. O raporu nereye kaydettiğinizi hatırlayamıyor musunuz? Siri'den o hafta açtığınız belgeleri aramasını ve ardından yalnızca başlığında “yıllık” kelimesi geçen sonuçları göstermesini isteyebilirsiniz.

iCloud

Güncelleme ile birlikte masaüstünüzdeki ve Belgeler klasörünüzdeki dosyalar otomatik olarak iCloud Drive'da saklanabiliyor ve güncellenebiliyor.

Fotoğraflar uygulamasına Anılar özelliği geliyor.

Sohbetler için kocaman emojiler de yeni güncelleme ile birlikte geliyor.

Aynı zamanda Apple Music’e eklenen Göz At özelliği ile Apple Music'in en iyilerine, yani Apple Music'e özel şarkılara, son çıkanlara, çalma listelerine, hit'lere ve çok daha fazlasına ulaşılabiliyor.

Macos-iPhone

Artık Mac ile iPhone daha daha yakınlaşıyor. Örneğin iPhone'unuzdaki bir uygulamadan görsel, video ve metin kopyalayıp ardından yakınınızdaki Mac'inize yapıştırabilirsiniz. Veya tam tersini yapabilirsiniz.

Tam ekranda birden fazla Pages dokümanı arasında hızla geçiş yapılabilir ve kaybolmadan Harita'da birçok farklı konuma bakılabilir.

Safari ve iTunes’da açılan bir video tam ekran açılmış bir pencerenin üzerine getirilebiliyor.

macOS SİERRA NASIL YÜKLENİR?

macOS Sierra Mac App Store’dan ücretsiz olrak indirilebilir ve yükseltilebilir.

Yayınlanma Tarihi:11:07,