Star Citizen bedava!

Topladığı 100 milyon dolar fon ile bu alanda önemli bir rekorun sahibi olan Star Citizen’i ücretsiz bir şekilde oynamak mümkün.

Star Citizen bedava!

Topladığı 100 milyon dolar fon ile bu alanda önemli bir rekorun sahibi olan Star Citizen'i ücretsiz bir şekilde oynamak mümkün. Chris Roberts'ın yaptığı açıklamaya göre oyunu Kasım ay boyunca tamamen ücretsiz bir şekilde oynayabileceksiniz.

Fransız Shenzi’den gerçek gibi cosplayler

Oyunu ücretsiz denemek isteyenler için oluşturulan sayfada, Fall2016 şifresi ile kayıt yaparak, oyuna erişim sağlamak mümkün. Bu imkan 30 Kasım’a kadar devam edecek. Sonrasında oyunu oynamaya devam etmek isteyenler oyunu satın almak zorunda.

Wing Commander efsanesi devam ediyor

90’lı yıllarda Wing Commander serisi ile video oyun dünyasında büyük etki bırakan ve video oyun endüstrisinin gelişiminde çok önemli bir isim olarak kabul edilen Chris Roberts uzun zamandır oyun dünyasından uzaktaydı.

90’ların sonunda oyun dağıtımcılarının PC cihazlarını arka plana iterek düşük kapasiteli konsol oyunları için oyunlara destek vermeyi tercih etmeleri nedeniyle Chris Roberts gibi yüksek profilli PC oyunları geliştiren yapımcılar piyasadan uzaklaşmak zorunda kalmıştı.

Roberts bu dönemde Hollywood’da film yapımcılığına soyunmuş ve pek çok sevilen filmin yapımcısı olarak dikkat çekmişti.

Ancak asıl hayalinin oyun yapımcılığı olduğunu sürekli belirten Roberts, 2014’te topluluk fonlaması sisteminin dünya çapında ilgi görmesi sayesinde, hayalindeki uzay gemisi simülasyonunu hayata geçirmek için Kickstarter’da başlattığı kampanyanın olağanüstü ilgi görmesiyle Star Citizen oyununu geliştirmeye başlamıştı.

Star Citizen, aslında çok gelişmiş bir uzay gemisi simülasyonu olarak geliştirilmeye başlansa da alfa aşamasındaki oyun şu anda FPS özelliğini de içeren, açık dünya yapılı bir MMO’ya dönüşmüş durumda.

Loading...