Sözcü Plus Giriş

WiFi standartları tamamen değişiyor

Cep telefonları ve taşınabilir bilgisayarların internete daha hızlı bağlanabilmelerini mümkün kılacak olan WiGig önümüzdeki yıl hayata geçiyor. Peki WiGig bize neler sağlayacak? Nasıl olacak?

15:20 -
WiFi standartları tamamen değişiyor

WiGi bağlantı standardı sayesinde çok geniş bantlı kablosuz bağlantı imkanına kavuşacak mobil cihazlar, VR Oyunlarının da kablosuz şekilde oynanmasını sağlayacak.Bir diğer deyişle, sanal gerçeklik gözlükleri kablolarından kurtulacak.

SANAL GERÇEKLİK CİHAZLARI KABLOLARINDAN KURTULACAK

VR gözlükleri mevcut durumda işlem gücü için PC’ye bağlı olmak zorunda. Bunun için de kablolar gerekiyor am WeGig sayesinde kablosuz olarak aktarılabilecek veri hızı, kablolara ihtiyacı kaldıracak.

iPhone 8 tasarımıyla büyüleyecek

WiGig, mevcut Wi-Fi standardının hızını ikiye katlayacak. Ancak bu Teknolojinin bağlantı mesafesi daha kısa olacak. 33 metrelik menzile sahip teknolojiyi kullanabilmek için yeni nesil cihazların piyasaya çıkmasını beklemek gerekecek.
WiGig ile birlikte bu teknolojiyle uyumlu olan 802.11ad Wi-Fi standardı da devreye girecek. Mevcut 802.11ac standardı 4,5 4.5 Gbps hız limitine sahipken, 802.11ad ile kablosuz veri transferi 8 Gbps’a çıkacak.

Son güncelleme: 15:47 25.10.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more