Yılın telefonu belli oldu

Strategy Analytics verilerine göre 2016’nın en popüler akıllı telefonu belli oldu. İşte kullanıcıların tercihi!

Yılın telefonu belli oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da akıllı telefon pazarında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Samsung, Apple, LG ve HTC gibi devler bu alanda kozlarını paylaşıyor. Peki 2016'nın en popüler akıllı telefonu hangisi?

Strategy Analytics bu yılın ikinci çeyrek sonu itibarıyla kazananı açıkladı.

EN POPÜLER 6S

Verilere göre iPhone 6s, 2016 yılının ikinci çeyrek sonu itibariyle en popüler akıllı telefon durumunda. Paylaşılan rakamlara göre şirket, yılın ikinci çeyreğinde dünya genelinde 14.2 milyon iPhone 6s satmış durumda.

Telefonun hafızasını arttırma yöntemleri!

Strategy Analytics CEO’su Neil Mawston basın toplantısında gerçekleştirdiği veri değerlendirmesinde; iPhone 6s’in gün itibariyle dünyadaki en popüler akıllı telefon olduğunu söyledi.4K video, parmak izi sensörü gibi yenilikçi çözümlerin telefonunun zirvede rol almasında önemli rol oynadığını belirten Mawston, cihazın zengin donanımı ve şık tasarımı ile kullanıcıların en çok tercih ettikleri telefon olduğunu dile getirdi.

Apple’ın iPhone 6 cihazı ise geçen senenin aynı dönemdeki verilerine oranla yaklaşık 3 kat düşüş göstermiş durumda.2015 yılının ikinci çeyrek sonunda 26.3 milyon satılan iPhone 6, bu yılın ikinci çeyreğinde 8.3 milyon sattı.

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S7 Edge ise iPhone 6s, iPhone 6’ın ardından listede üçüncü basamakta yer aldı.

2016 yılında piyasaya sürülen Galaxy S7 Edge, toplamda 8.3 milyon adet satıldı.Analist Woody Oh, Apple’ın iPhone 6s cihazının 2014 yılından bu yana tanıtım sürecini oldukça iyi değerlendirdiğini ifade ederken, telefonun Avrupalı kullanıcıların ilk tercihlerini oluşturduğunu vurguladı.