Tek çıkış yolu…

Yaşadığımız bu FETÖ darbe girişimi, tüm ülkede büyük bir gerilim yarattı. Bu gerilimi azaltmak, yalnız iktidarın değil hepimizin vatan borcudur. Son zamanlarda “Jübile yapmış cemaatçiler” basında ve ekranlarda, konuşturulmaya devam edilirse, halkın yüreğindeki yangın daha da artacaktır. Artık kabak tadı verdi, bırakın hem halkın, hem de siyasilerin kafalarını karıştırmayın. Bu beylerin yerinde olsam, tek bir ekranda toplanır saatlerce konuşur bildiklerimi anlatırım. Lütfen işi TV dizilerine döndürmeyin! İlginç olan her şeyi anlattılar da, örgüt içinde oldukları yıllarda veya sonrasında siyasi parti milletvekili listelerindeki cemaat kontenjanlarının sayılarını söylemediler. Beyler lütfen bunu da kamuoyuna açıklayın…
FETÖ darbe örgütünün uzun yıllara varan serüveni ve kullandığı yöntemlerin neler olduğu da açık ve net olarak ortaya çıktı. Bu örgüt, eğitim veriyoruz diye dini kullanarak ülkenin iliklerine girdi.
Tüm bu yaşananlardan sonra hiç kuşku kalmadı, artık bu ülkenin gelecekte aydınlığı yakalayabilmesi ‘LAİK EĞİTİM'le mümkün olacaktır. İktidar; laik eğitimin değerini bilseydi, bu gençler cemaat ve tarikatların kucağına düşmeyeceklerdi. Bugünden başlayarak ileriye dönük özen gösterilmez ise, FETÖ gider, başka cemaatler ülkenin başına aynı belaları açmaya devam eder…

ASKERİ LİSE VE HARP OKULLARI KAPANIRSA…

Ülkeyi yönetenler; nerede nasıl hatalar yapıldığını tüm açıklığı ile kamuoyuyla paylaşmalısınız! Böyle yaparsanız taşlar yerine oturacaktır. Özeleştiri yapılmaz ise, bu hatalar bir süre daha devam edecek ve bundan da ülke zarar görecektir.
Askeri lise ve harp okullarını kapatırsanız, Türkiye'nin güvencesi ordumuzun kaynağını kurutursunuz. Ergenekon ve Balyoz ile TSK'ne çok büyük zararlar verildi. Bunun artık emperyal istihbaratlar + FETÖ organizasyonu olduğu açıkça ortadadır. Bu organizasyonlarla ordu zaten büyük güç kaybetti. Bu coğrafyada TSK yok olursa, Türkiye'nin varlığından söz edilemez. Devlet; yoksul aile çocuklarına sahip çıkamayınca bu çocuklar cemaatlerin kucağına düştü. İşte bundan yararlanan örgüt bu çocukları TSK liselerine sokup zehirledi ve ülke bu durumları yaşadı. Bu okulları kapatmamalısınız! Ülkesi için ölmeyi bu okullarda öğrenirler. Aynı şey cemaatlerin lise ve üniversiteleri için de geçerlidir. Vakıf lise ve üniversiteleri kapanırsa bu öğrenciler psikolojik çöküntü içine girecekler, siz cemaatin üniversitelerini kapatarak 65 bin öğrenciyi de aynı duruma sokacaksınız. Bu çocukları devletin lise ve üniversitelerine kayıt ettiğinizde bu öğrencilere kuşku ile bakılacak çoğu da eğitimini yarıda bırakacaktır. Bu 65 bin öğrenciyi pimi çekilmiş el bombası gibi toplumun orta yerine bırakıp, devlete düşman etmeyelim. Bu çocuklar psikolojik destek verilerek kazanılabilir.

İMAM HATİPLER DE GÖZDEN GEÇİRİLECEK Mİ?

Vakıf üniversiteleri, bir devlet üniversitesi hamiliğinde kurulur (YÖK Yasası). Gelin, bu kapatılan vakıf üniversitelerini hamisi olan devlet üniversitesine bağlayıp, yeni bir yönetim ve akademik kadro desteği ile eğitime devam etmesini sağlayın.
Askeri okulların eğitimlerine devam etmesinden yana idim. Ancak Sayın Milli Savunma Bakanı'nın yaptığı konuşma ile artık bu liselerin kapatılmasının büyük bir kayıp olmayacağı kanısındayım… Sayın Bakan soyadı gibi, verdiği beyanatla Türkiye'nin geleceğine ‘IŞIK‘ tuttu. Sağolsun Sayın Bakan! Gelişmiş ülkelerde lise çağındaki çocuktan asker yetiştirme işi yokmuş. “Daha gelişimlerini tamamlamamış, kimliğini ve kişiliğini oluşturmamış, sosyalleşme döneminde olan bu çocukları alıyorsunuz, askeri okullara yerleştiriyorsunuz. Yapılması gereken çocukların demokratik tüm gelişimlerini tamamladıktan sonra asker olması demokratik ülkelerin tercihi. Ancak böyle çocuklarda darbe anlayışının değişeceğine inanıyoruz” dedi. Sayın Bakan bu söylemleri ile gelecek Türkiye'sinin yeniden laik eğitime geçirilerek, yapılması gerekenin bu olduğunu açık ve net olarak ortaya koydu. Şimdi vatandaş soruyor? Sayın Bakan, yukarıdaki ilkeler askeri liselere uygulanacağına göre imam hatip liselerine de uygulanacak mı? Uygulanmaz ise işlem tamamlanmamış, ayrımcılık yapılmış olacaktır.

SON SÖZ: TANRI İRADESİNİ HAKİM KILMAK İÇİN YERYÜZÜNDEKİ İYİ İNSANLARI KULLANIR. KÖTÜ İNSANLAR İSE, KENDİ İRADELERİNİ HAKİM KILMAK İÇİN TANRIYI KULLANIRLAR.
GİARDİNO BRUNO

Loading...