Sözcü Plus Giriş
NECATİ DOĞRU

FETÖMETRE ihtiyacı büyüyor!

29 Ağustos 2016

Ege Cansen'in önerisiydi.  Güldürsün ağlanacak halimize! Ve hem de düşündürsün, uyarı yerine geçsin diye yazmıştım. Bizim TÜBİTAK'ta bilim adamları, bir FETÖMETRE aleti icat etsinler istemiştim. Çünkü Başbakan, Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Ankara'da iktidara yakın yazarlar; “ordu, polis, adliye dahil tüm devlet çarkının tamamında hâlâ çok sayıda FETÖ'cü var, ikinci darbe girişimi tehlikesi devam ediyor…” türü açıklamalar yapıyorlardı.
İzle
Yakala.
Ters kelepçe vur
Gözaltına al.
Tutukla.
ABD'yi vicdana çağır.
Fethullah'ı iste.
Bitmiyor.
Kökü derinde.
Kazınamıyor.
FETÖMETRE aleti yapılabilse; Fethullah'ın kırk yılda devletin kırk kat derinine yaptığı sızıntı üç günde kazınır!
Yaklaş vatandaş!
Üfle FETÖMETRE' ye.
Bak bakalım.
Kaç FETÖPROMİL çıktı?
50'nin üstü.
Kesin FETÖ'cüsün!
Alın bunu!

* * *

Böyle bir mucize alete ihtiyaç gittikçe büyüyor. Gözaltına alınıp, sorgulanıp tutuklanan sayısı her gün kabarıyor, genişliyor.
İşte size 1 günlük liste:
Isparta eski Valisi alındı.
İzmir eski Valisi alındı.
ORKİDE yağlarının sahibi.
Bir üniversite kurucusu.
AKP'li eski il başkanı
İstanbul bölge imamı.
İhlas Holding CEO'su da “FETÖ' den makul şüpheli” diye tutuklandı. Böyle; 7 – 8 kalemlik listeler hemen her gün gazetelerin sayfalarında yer alır oldu. Geçen gün bir haber vardı: Devlete sızmış ve henüz yakalanamamış olan Fethullahçılar, “birbirilerini ihbar ederek”  açılacak “FETÖ davasını” sulandırmak, hakimleri şaşırtmak, iktidarı açmaza düşürmek istiyorlarmış! Böylece FETÖ'den yargılananların sayısını yüzbinlere çıkartacaklar ve iddianameler yazılıp mahkemeler kurulduğunda hakime; “Devletin göremediği bir ihtimali ben de göremedim. Fethullah'ın dini düşünce, hoşgörü ve eğitim hizmetinin şiddete dönüşüp darbeye kalkışacağını Cumhurbaşkanı bile göremedi, her istediğini verdi, ben nasıl göreyim hakim bey diyecekler” sıyrılacaklar. Bunun için Fethullahçı, Fethullahçıyı “ o da FETÖ… şu da FETÖ…” diye ihbar ediyor.
Bu doğruysa!
Kök deccal.
Dalları şeytan.
Adaleti şaşırtacaklar.

* * *

Adalet, şaşırmadan, FETÖ'nün naylondan darbe girişimini yapan ana gövdeyi ayaklarıyla birlikte nasıl yargılayıp cezalara çarptıracak?
Başı budur.
Gövdesi şudur.
Ayakları da odur.
FETÖ'ye; ordu ayağı, polis ayağı, yargı ayağı, din ayağı, Diyanet ayağı, üniversite ayağı, basın ayağı, şirket-holding ayağı olmuşların sayısı 300 ya da 400 kişidir. Oysa gazete ve TV'lerde yayınlanan günlük yakalama listelerine bakınca; sanki 300 bin-400 bin kişilik bir dava açılacakmış gibi bir gidiş var.
Büyük hukuk skandalı olur.
Ülkemiz iyi hukukçulara sahip. Topluma yol göstermeliler. Gerçek adaleti bekleyen benim gibi vatandaşları; icat edilmesi zor “FETÖMETRE aletine bel bağlama” çaresizliğinden kurtarmalılar.

Bir soru!

Okurumdan bir soru geldi. İsmini yazmamı istemedi. Emekli subay okurum soruyor:  “Suriye'ye giren 2 tankımız vuruldu. Şehidimiz ve 3 yaralımız var. Neden? Tanklar daima zırhlı piyade tarafından korunur ve arazide görev kuvveti olarak muharebe ederler. Tanklar neden zırhlı piyade birliği ile ilerlemiyor?”