Sözcü Plus Giriş

440 TL’lik külah dondurma çılgınlığı

İngiliz basını, ülkenin en pahalı dondurmasını manşetlere taşıdı. İngiliz The Sun'dan The Times'a birçok gazete lüks mağaza zinciri Selfridges'ta satılan dondurmayı işledi. Üzerinde altın, pırlanta ve incilerin de olduğu dondurma fiyatıyla adeta cüzdanınızı eritecek.

Sozcu.com.tr
11:59 -
440 TL’lik külah dondurma çılgınlığı

İngiltere’de yeni moda ultra lüks dondurma… İngiltere’nin lüks mağaza zinciri Selfridges, üzerinde altın ve incilerin olduğu özel dondurmasını tanıttı. Markanın özel olarak geliştirdiği ve “İngiltere’nin en pahalı dondurması” unvanını alan dondurmanın ismi ise Billionaire’s Soft Serve yani Milyarderin Dondurma Ziyafeti.

dondurma1

350 gram ağırlığında olduğu için iki elle tutulması tavsiye edilen dondurmada ise yok yok. Altın yaprağın olduğu dondurmada yenilebilen pırlanta ve inci de var. Madagaskar’dan gelen bitter çikolataya batırılmış altın parçalarının yer aldığı dondurma Snowflake Luxury Gelato isimli şirket tarafından üretiliyor. Tuzlu karamel dondurmanın külahı el yapımı olarak yapılırken, dileyen müşteriler çikolatadan yapılmış kaşık da alabiliyor.

Karamel dolgulu beyaz Belçika çikolatasının bulunduğu dondurmanın üzeriende ise böğürtlenli makaronlar bulunuyor. İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, Oxford Caddesi’nde satışta olan dondurmanın, “Dondurmaya çocukça bir yaklaşım” şeklinde lanse edildiğini yazdı.

Son güncelleme: android-time 12:14 25.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more