Ağaçta doğarak dünyanın gündemine oturan bebekten haber var!

Annesinin selden kurtulmak için çıktığı ağaçta dünyaya gelen Rosita Mabuiango, 17 yaşına bastı. Rosita'nın bir anda yıldız haline gelmesini sağlayan hikâye, İngiliz Guardian gazetesinin sayfalarında yer aldı.

Ağaçta doğarak dünyanın gündemine oturan bebekten haber var!

Tarih 1 Mart 2000. Güneydoğu Afrika ülkesi Mozambik korkunç bir sel felaketiyle sarsılıyor. O günlerde hamileliğinin son döneminde olan Carolina Chirindza diğer aile üyeleriyle birlikte ölümden kaçmak için bir ağaca sığınıyor. Ağaçta geçen dört günün ardından, 17 yıl sonra bugün bile haberlere konu olan o dramatik olay yaşanıyor.

Chrindza’nın doğum sancıları başlıyor. Kayınvalidesi, bebek timsahlarla dolu olan nehre düşmesin diye Chrindza’nın altına bir peştemal seriyor. Her şey yolunda gidiyor ve mucizevi bir bebek dünyaya geliyor.

Dakikalar sonra Savunma Bakanlığı’na ait bir helikopter, imdatlarına yetişiyor. Kurtarma anlarını yansıtan fotoğraflar da, adını Rosita koydukları minik bebeğin hikâyesiyle birlikte dünya gündemine bomba gibi düşüyor. Bu olay sayesinde dünyadan Mozambik’e yardım yağıyor.

2048

17’nci yaş gününde uluslararası bir ajansa konuşan Rosita, kendini farklı hissetmediğini söylüyor ve ekliyor “Ben normal biriyim. Sadece doğum şeklim biraz farklı oldu” diyor. Başkent Maputo’da annesinin evinde uluslararası bir ajansa konuşan Rosita, ders dışı zamanlarında futbol oynadığını ve ileride petrokimya mühendisi olmak istediğini söyledi.

Hikâyenin öteki kahramanı Carolina Chirindza ise bu olayın hayatını değiştirdiğini belirterek, “Artık bir evim ve işim var” dedi.

123

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...