Sözcü Plus Giriş

Almanya: Türkiye ile alternatif yollar denemeliyiz

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Alman basınına konuştu. Gabriel, İngiltere'nin "Brexit" sürecinin, Türkiye ve Ukrayna gibi Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi için rol model olabileceğini ileri sürdü.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:35, 26/12/2017
Almanya: Türkiye ile alternatif yollar denemeliyiz

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Funke medya grup temsilcileriyle bir araya geldi. Gabriel, Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sigmar Gabriel, “Eğer İngiltere ile Brexit’in ardından iyi bir anlaşmaya varabilirsek, bu AB üyesi olmayan ülkelerle ilişkilerimizin gelişmesi için iyi bir örnek olur” ifadelerini kullandı. Türkiye ve Ukrayna gibi ülkelerin AB’ye yakın zamanda üye olmalarının çok zor olduğunu söyleyen Gabriel, “ilişkilerin gelişmesi için alternatif yollar düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirÜnlü iş adamından Almanya'da çay açıklaması!Ünlü iş adamından Almanya'da çay açıklaması!

“Türkiye, AB’ye girmesinin çok uzak olduğunu gösteriyor olsa bile Ankara, ilişkileri düzeltmek istediği yönünde hamlelerde bulunuyor” diye konuşan Gabriel, gazeteciler Deniz Yücel ve Meşale Tolu’nun serbest bırakılmasının bu yolda önemli bir gösterge olduğunun altını çizdi.

Yayınlanma Tarihi:09:33,