Sözcü Plus Giriş

Amal ve George Clooney çiftinden bir milyon dolar bağış

Charlottesville olayları sonrası Amal ve George Clooney çifti ‘Bağnazlığın ve nefretin iki tarafı olmaz’ diyerek radikal sağcı gruplarla mücadele eden Southern Poverty Law Center’a 1 milyon dolar bağışladı.

Melis BAYRAKTAROĞLU
12:16 -
Amal ve George Clooney çiftinden bir milyon dolar bağış

ABD Charlottesville'de bir neo-Nazi'nin Heather Heyer'i arabayla ezerek öldürmesi, 19 kişinin de yaralanması üzerine ‘Her iki taraf da suçlu' diyen ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik protesto sesleri yükselirken, Amal ve George Clooney çifti ‘Bağnazlığın ve nefretin iki tarafı olmaz' diyerek radikal sağcı gruplarla mücadele eden Southern Poverty Law Center'a 1 milyon dolar bağışladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 15 Temmuz'da olayla ilgili yaptığı ‘Her iki taraf da suçlu' açıklamasından sonra kendi partisinin üyeleri de dahil olmak üzere birçok kişi Trump'ın anti-faşistleri, faşistler ile ‘aynı kefeye koyması'nı eleştirmişti.

“Bağnazlığın ve nefretin suçlanacak ‘iki tarafı' yoktur”

Clooney Adalet Vakfı'nın kurucusu ve İnsan Hakları aktivisti Avukat Amal Clooney ile Oscar’lı oyuncu George Clooney, vakıf bünyesinde ABD'nin radikalleri ve nefret gruplarını gözlemleyen önde gelen insan hakları örgütlerinden Southern Poverty Law Center’a  bir milyon dolar bağışladıklarını duyurdu.

İkili verdikleri destek ile ilgili yaptıkları açıklamada, ‘nefretin iki tarafı olmadığının' altını çizdi:

Charlottesville'de, şu anda ülkemiz genelinde yükselen nefrete karşı çalışmayı güçlendirmeliyiz. Eşitlik için sürdürülen mücadeleye katkı vermek istedik. Bağnazlığın ve nefretin suçlanacak ‘iki tarafı' yoktur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more