Sözcü Plus Giriş

Avrupa’da bıçaklı saldırgan şoku

Avrupa'da bir bıçaklı saldırı şoku daha yaşandı. İsveç'in başkenti Stockholm'de meydana gelen bıçaklı saldırıda bir polis yaralandı.

Sozcu.com.tr
13:24 -
Avrupa’da bıçaklı saldırgan şoku

Stockholm'ün merkezi meydanlarından Medborgar Platsen'de meydana gelen bıçaklı saldırıda bir polis yaralandı. Stockholm polisinden yapılan açıklamaya göre, Medborgar Platsen'de meydana gelen bıçaklı saldırıda, polisi yaraladığı belirtilen saldırgan gözaltına alındı. Açıklamada, Medborgar Platsen çevresinde geniş çaplı operasyon yapıldığı belirtildi.

19 Ağustos’ta Finlandiya’nın Turku kentinde bıçaklı saldırı düzenlenmişti. Fin polisi saldırıda 2 kişinin öldüğünü ve 6 kişinin yaralandığını duyurmuştu. Aynı gün Almanya’dan bir bıçaklı saldırı haberi gelmişti. Düsseldorf’a yakın noktada gerçekleşen saldırıda 1 kişi ölmüş 1 kişi yaralanmıştı. Bu saldırılardan 1 hafta sonra ise İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Buckingham Sarayı’ndaki görevli polise kılıçla saldırıldığı bildirilmişti. Aynı gün Belçika’nın başkenti Brüksel’de de, bıçaklı bir saldırgan devriye gezen askerlere saldırmıştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:37 31.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more