BBC muhabiri Trump’ı da çileden çıkarmış

İngiltere Başbakanı Theresa May'in ziyaretini takip etmek üzere Cumhurbaşkanlığı sarayına gelen İngiliz muhabir Laura Kuenssberg'ün hafta sonu attığı tweet'in yankıları sürerken ilginç bir detay ortaya çıktı. BBC muhabiri bu olaydan bir gün önce ABD ziyaretinde olan May ile Beyaz Saray'daydı ve burada yapılan basın toplantısında sorduğu bir soruyla Başkan Donald Trump'ı çileden çıkarmıştı.

BBC muhabiri Trump’ı da çileden çıkarmış

Laura Kuensseberg, attığı tweetlerde, “Erdoğan’ın sarayındayım, çok fazla altın var. Altın asansörlere bayılan bir dünya lideri daha” demişti.

BBC muhabirinin paylaşımı sosyal medyada tartışma yarattı İlginizi Çekebilir BBC muhabirinin paylaşımı sosyal medyada tartışma yarattı
Bu sözlere ilk tepki Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’dan gelmişti. Kalın, Twitter hesabından İngilizce verdiği cevapta, “BBC muhabiri Kuenssberg Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde altın olduğuna dair bir dizi yalan söylüyor. Bunların hiçbiri altın değil. Yaptıkların sadece gazeteciliğinin düşük kalitesini gösteriyor” dedi.

TRUMP’A ÇOK SERT SORU

BBC’nin politika muhabiri Türkiye ziyaretinden bir gün önce İngiltere Başbakanı May ile ABD Başkanı Trump’ın görüşmesini takip ediyordu.

83247ajsndananaaİki liderin basın toplantısında söz alan Kuenssberg sert bir üslupla Trump’a, “Sayın başkan, daha önce işkencenin işe yaradığını, Müslümanların Amerika’ya gelmelerini istemediğinizi söylediniz, Rusya’yı savundunuz, kürtajın cezası olması gerektiğini belirttiniz. Bu fikirler İngiltere’de pek çok kişiye endişe veriyor. Sizin bu görüşlerinizden ve özgür dünyanın lideri olmanızdan endişe duyan İngiltere’deki izleyicilerimiz için neler söylemek istersiniz?” diye sordu.

Soruyu duyan Trump, İngiltere Başbakanı’na döndü, BBC muhabirine parmağını uzatarak, “Bu soru sizin seçiminiz miydi” dedi. Sonrasında mikrofona eğilen Trump şakayla karışık, “İşte ilişkimiz bu yöne gidiyor” dedi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...