Sözcü Plus Giriş

Beyonce dünyanın 1 numarası oldu

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes, her yıl geleneksel olarak hazırladığı "Yılın en çok kazanan kadın sanatçı" listesinde bu yıl birinci sıraya Beyonce oturdu. Haziran 2016 ile Haziran 2017 arasında yapılan ölçümler sonucunda Beyonce birinci sıraya otururken onu Adele ve Taylor Swift takip etti.

Sozcu.com.tr
20:46 -
Beyonce dünyanın 1 numarası oldu

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce bu yılın en çok kazanan kadın şarkıcısı olarak tarihe geçti. Ekonomi dergisi Forbes’un her yıl geleneksel olarak hazırladığı, “Dünyanın en zenginleri” listesinin 2017 edisyonu yayınlandı.

Reuters’ın da aktardığı haberde, yılın en çok kazanan kadın sanatçıları listesinde ABD’li Beyonce birinci sıraya oturdu. Lemonade albümünden ve Formation turnesinden toplam 105 milyon dolar kazanan Beyonce, moda işbirlikleri ve diğer işleriyle birinci sırada kendine yer buldu.

Beyonce’yi ünlü şarkıcı Adele takip etti. 25 isimli albümü ile rekor kıran ve 2011’den beri ilk defa geçtiğimiz yıl turneye çıkan Adele, toplam 69 milyon dolar kazanarak ikinci sırada yer aldı. Adele’i ise genç şarkıcı Taylor Swift takip etti. Geçtiğimiz yıl 170 milyon dolar kazanarak rekorları alt üst eden Swift bu yıl 44 milyon dolar kazandı. Taylor Swift’in ardından geçen yıl toplam 42 milyon dolar kazanan Kanadalı şarkıcı Celine Dion listede kendine dördüncü olarak yer buldu.

Son güncelleme: 21:59 20.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more