Bilim insanları: Kadınlar erkekte bu özelliğe bakıyor

İngiltere'de yapılan ve uluslararası bir tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre kadınların erkekte ilk olarak baktığı fiziksel özellik ortaya çıktı. Araştırmaya göre kadınlar, "Güçlü görünen erkekleri" çekici buluyor.

Bilim insanları: Kadınlar erkekte bu özelliğe bakıyor

Proceedings of the Royal Society B isimli hakemli dergide yayınlanan araştırmaya göre kadınlar erkeklerin kaslı olup olmamasıyla çok ilgilenmiyor. Fakat bilim insanları, kadınların erkeklerin kaslı olup olmamasıyla ilgilenmemelerine rağmen üst vücudun önemli olduğunu açıkladı.

Bilim insanları uyarıyor: Eğer penisiniz böyleyse risk altındasınız İlginizi Çekebilir Bilim insanları uyarıyor: Eğer penisiniz böyleyse risk altındasınız

İngiliz medyasında yer alan habere göre kadınlar, “Güçlü görünen” erkekleri tercih ederken, genel olarak fazla kaslı olmanın pek bir artı değer sağlamadığı belirtildi. Araştırmada bilim insanları 160 kadına üstsüz erkeklerin fotoğraflarını gösterdi ve bunlar hakkındaki düşüncelerini sordu. Kadınlar erkeklerin üst vücutlarına göre “daha güçlü” görünenlerin tercih ederken, hafif kilolu erkeklerin de tercih edildiğini ve önemli olanın “hissiyat” olduğu kaydedildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...