Brüksel’deki referandum kavgasında 5 kişi gözaltına alındı

Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği önünde dün 16 Nisan'daki anayasa değişikliği referandumuna ilişkin oy verme işlemi sırasında çıkan kavgada, 6 kişinin yaralandığı, 5 kişinin de gözaltına alındığı açıklandı.

Brüksel’deki referandum kavgasında 5 kişi gözaltına alındı

Brüksel Savcılığı Sözcüsü Pierre Geerinckx bu sabah, dün yerel saatle 16:00 sıralarında yaşanan olaya ilişkin bilgi verdi.

Sözcüye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekçileri ile karşıt görüşlü bir grup arasında kavga çıktı.

32928jaoaaa7as7a7s8a7s

Demir çubuk ve bıçakla düzenlenen saldırı ile yumruklaşma sonucu yaralanan 6 kişi arasındaki bir kadın halen hastanede tedavi altında.

Savcılık sözcüsü, şu ana kadar gözaltına alınanların sorgusunun sürdüğünü söyledi. Olayın faillerinden birisinin ise yaralandığı için hastanede olduğu, tedavisinin ardından sorgulanacağı belirtildi.

Brüksel'de referandum kavgası İlginizi Çekebilir Brüksel'de referandum kavgası

Belçika Başbakanı Charles Michel, oluşturulan kriz merkezinde gece boyunca gelişmeleri takip etti.

Hükümetten yapılan açıklamada, “Türkiye’nin iç sorunun Belçika’ya ihraç edilmesinin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğu” belirtildi.

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Türkiye kökenli seçmenler arasındaki gerilimin 16 Nisan’a kadar sürebileceği uyarısında bulundu.

Alman istihbaratından referandum uyarısı İlginizi Çekebilir Alman istihbaratından referandum uyarısı
Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önünde toplanan 150-200 kişilik grup arasındaki gerilim gece boyunca devam etti. Taraflar zaman zaman birbirlerine taş atttı, sözlü saldırıda bulundu. Brüksel polisi iki grup arasında barikat oluşturarak gerilimi yatıştırmaya çalıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...