Sözcü Plus Giriş

Bu fotoğraflar diplomatik krize neden oluyordu

Miss Universe yarışması öncesinde Dünya'nın farklı ülkelerinden gelen genç ve güzel kadınlar kampta sosyalleşiyor... Fakat sosyal medyada yer alan bir haber Ortadoğu'da kriz çıkardı. Irak güzeli Sarah Idan'ın İsrailli güzel Adar Gandelsman ile çektirdiği fotoğrafı Instagram'da paylaşması üzerine kullanıcılar birbirine girdi.

Sozcu.com.tr
16:34 -
Bu fotoğraflar diplomatik krize neden oluyordu

Kainat Güzellik Yarışması için ABD’de bulunan dünyanın farklı ülkelerinden güzeller kampta hem eğitim alıyor hem de birbirleriyle sosyalleşiyor. Fakat bu sosyalleşme, Ortadoğu’da krize sebep oldu. Sosyal medya üzerinde İsrailli güzel Adar Gandelsman ile çektirdiği selfie’yi paylaşan Iraklı güzel Sarah Idan, kriz yarattı.

kriz

İsrailli güzelle çektirdiği fotoğraf ile Filistin’e karşı duyarsız olmakla suçlanan Idan büyük tepki çekti. Irak’ta yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Idan’ın bu fotoğrafla İsrail’i tanıdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söylerken, Idan’dan sert bir yanıt geldi.

Fotoğrafı silmeyen ve başka bir fotoğraf paylaşan Idan, “Bu fotoğraf sadece iki ülke arasındaki barışın oluşması için bir umut ve istek taşımaktadır. Daha önce paylaştığım fotoğraf İsrail hükümetini desteklediğim anlamına gelmemeli ve onların Arap bölgesindeki politikalarını kabul ettiğim anlamı çıkarılmamalı” ifadesini kullandı.

Idan, “Bu karenin Filistin meselesine zarar verdiğini düşünenlerden özür dilerim” derken Gandelsman’ın Yahudi ve Müslüman topluluklar arasında dostluk ve barış olmasını istediğini söyledi.

Son güncelleme: 16:37 16.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more