Sözcü Plus Giriş

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye hükümeti ve muhalefetinin temsilcileriyle yerel saatle sabah saatlerinde ön görüşmeler gerçekleşti. Mistura, görüşmelerin gün içindeki ikili görüşmeler için “bir tür karşılama töreni” olmasını umduğunu belirtti.

İlginizi ÇekebilirCenevre'deki 5'li Kıbrıs görüşmelerinin tarihi belli olduCenevre'deki 5'li Kıbrıs görüşmelerinin tarihi belli oldu

Mistura ayrıca, iç savaş sırasında tutuklanmış ya da kaçırılmış olan kişilerin akıbetini görüşmek üzere bir grup Suriyeli kadınla görüştü. Temsilciler, kaçırılmış kişiler adına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Mistura tutuklu veya kaçırılmış kişilerin serbest kalmasıyla ilgili, “Herhangi bir müzakerenin, en azından bu açıdan fayda göstermesini bekleyen binlerce anne, eş ve kız var,” ifadesinde bulundu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Kritik Kıbrıs görüşmeleri Cenevre'de başladıSon dakika... Kritik Kıbrıs görüşmeleri Cenevre'de başladı

Muhalefet tarafının delegelerinden Abdulahad Astepo, Suriye’de değişen dinamiklere bağlı olarak, muhalefet tarafının bu seferki görüşmelerde daha büyük bir rol üstleneceğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:19:20,