Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Kral Selman ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Suudi Arabistan Kralı Selman'la telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir'de bulunduğu esnada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde, ikili ilişkiler ve bölgesel sorunlar ele alındı. Geç saatlerde ise Suudi Arabistan Kralı Selman'la da bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi

20:51 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Kral Selman ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Kasım’da Soçi’de gerçekleştirilen üçlü zirveye dair bilgi paylaşımında bulunduğu Macron’a, Suriye’de BM gözetiminde serbest, adil ve tüm Suriyelilerin sandığa gidebilecekleri seçimlerin gerçekleşmesine büyük önem verdiklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD’ten temizlenen bölgelerin başka terör örgütlerine terk bırakılmamasının yanı sıra, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasının da hayati önem taşıdığına dikkati çekti. Görüşmede, Türkiye ve Fransa arasında ekonomi, enerji ve savunma sanayii alanlarında ilişkileri güçlendirmenin önemi üzerinde de durulduğu öğrenildi.

KRAL SELMAN’LA DA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı’nın ardından, Suudi Arabistan Kralı Selman’la telefonda görüştü. Erdoğan, Kral Selman’a Soçi zirvesiyle ilgili bildi aktarımında bulundu. Erdoğan telefonda Kral Selman’a Astana görüşmeleri ve Soçi zirvesiyle ilgili bilgi aktarımında bulundu.

Son güncelleme: 23:19 25.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more