Sözcü Plus Giriş

Daha 18 yaşındaydı! Uyuşturucu sonu oldu

Uyuşturucu kabusu devam ediyor... Bu kez yer İspanya'nın eğlence adası İbiza... Arkadaşlarıyla 'ecstasy' diye tabir edilen sentetik uyuşturucu madde kullanan genç kız hayatını kaybetti. Ölen gencin cesedi iki gün sonra kaldığı otel odasında bulundu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:44, 05/09/2017
Daha 18 yaşındaydı! Uyuşturucu sonu oldu

18 yaşındaki Hukuk Fakültesi öğrencisi Rebecca Brock arkadaşının doğum gününü kutlamak için gittiği İbiza’da yüksek doz uyuşturucudan hayatını kaybetti.

Alkolle birlikte 5 ecstasy hapını birden alan genç kız otel odasında ölü bulundu.

Olaydan 48 saat sonra Hotel Marco Polo ‘daki odasında tesadüfen bulunan genç kızın çantasından da çok sayıda kullanılmamış ecstasy çıktı.

Polisin olay yerine gelmesinin ardından geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Merak ve heyecan ile başlayan eğlence serüveni ölümle bitti

Dünya genelinde genç nesle hızla yayılan Ecstasy;  Beden ısısını normalin üzerine çıkarır. Kan basıncı ve nabız yükselir. Başlangıcında kullanan kişi kendini umarsız, mutlu ve beden gücü olarak normalden daha güçlü hissediyor. Kullanan kişi kendisini her zamankinden daha cesaretli hissediyor. Tüm bu sebepler yüzünden genç nesilde merak uyandırıyor. Hele ki gece klüpleri ve eğlence merkezlerinde extacy tuzağına düşülmesi çok daha kolay oluyor. Merak ve heyecan ile başlayan bu serüven maalesef, Rebecca Brock’da olduğu gibi ölümle bile son bulabiliyor.