Myanmar’daki dehşeti anlattı: ‘Yanmış cenazelerini bile göremeden…’

Myanmar'da Budistlerin evlerini yaktığı sırada 6 çocuğu ve kocası yakılarak öldürülen Arakanlı Müslüman kadın beraberinde 3 çocuğu ile birlikte Bengladeş'e sığındı.

Myanmar’daki dehşeti anlattı: ‘Yanmış cenazelerini bile göremeden…’

Cox’bazar’a gelebilmek için 10 gün boyunca ayağında ayakkabısı olmadığı halde ölüm kalım mücadelesi veren Arakanlı kadın karnında da bir bebek taşıyor. Bangladeş'in Shehpori bölgesinin hemen karşısındaki Bakdhuna bölgesinden dağlarda yürüyerek, daha sonra da nehri geçmek zorunda kalan kadın gözyaşları içerisinde 6 çocuğunu ve eşini nasıl kaybettiğini anlattı.

resimid_3930396

Bir gece ansızın Myanmar ordusunun ve Budistlerin 200 bin nüfuslu Bakdhuna bölgesine geldiklerini, bütün evlerin ateşe verildiğini, 6 çocuğunun ve eşinin de aynı evde yanarak hayatını kaybettiğini söyledi.

ÇIPLAK AYAKLA AÇ SUSUZ YÜRÜDÜLER

Arakanlı kadın, “Çocuklarımdan ancak gördüğünüz üçünü kurtarabildim. Bu tarafa geçmek ile geçmemek arasında ne yapacağımı bilemedim. Çocuklarımın ve eşimin yanık cenazelerini bile göremeden birçok komşum ile birlikte dağlara sığındık. Günlerce dağlarda aç susuz Bangladeş'e geçmek için gördüğünüz gibi ayaklarımızda ayakkabı bile olmadan yürümeye ve canlarımızı kurtarmaya çalıştık.”

BANGLADEŞ SINIRINDAN KÖYLERİN YAKILDIĞI ÇIPLAK GÖZ İLE RAHATLIKLA GÖZLEMLENİYOR.

BANGLADEŞ SINIRINDAN KÖYLERİN YAKILDIĞI ÇIPLAK GÖZ İLE RAHATLIKLA GÖZLEMLENİYOR.

Kadın, çaresiz halde kendileri gibi evlerini terk etmek zorunda kalan Arakan Müslümanları ile Bangladeş'e sığınmalarını ve ailesinin diğer kalan üyelerini kaybettiğini ağlayarak anlattı.

resimid_3930402

MYANMAR’DAN KAÇAN ROHİNGYALI MÜSLÜMANLAR YANLARINA ALABİLDİKLERİ EŞYALARI İLE NAF NEHRİ UZERİNDEN KAYIKLAR İLE BANGLADEŞ’E GİDİYOR.

KARNINDAKİ ÇOCUĞUN YAŞAMASI İÇİN DUA EDİYOR

Myanmar’dan Bangladeş’e geçebilmek için günlerce tekne beklediklerini de anlatan Müslüman kadın, ilk etapta bir şeyler yemek ve çocuklarına da yedirmek istediğini söyledi. Karnındaki çocuğunu da yaşaması için Allah’a dua ettiğini anlattı.

resimid_3930373

ROHİNGYALILAR MÜLTECİLER BANGLADEŞ’İN COX’S BAZAR VE TEKNAF BÖLGELERİNDE BULUNAN KAMPLARA DAĞILIYORLAR.

Bangladeş tarafına geçen on binlerce insan eğer bulabilirlerse bir çadıra sığınıyorlar. Yoksa açık arazide yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

DHA

resimid_3930404resimid_3930405resimid_3930398

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...