Donald Trump o yasayı onayladı! Sınıra duvar örülecek…

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar örülmesini öngören başkanlık kararını imzaladı. Duvar uzunluğunun 2 bin mil yani yaklaşık 3 bin 200 kilometre olacağı belirtildi.

Donald Trump o yasayı onayladı! Sınıra duvar örülecek…

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar örülmesini öngören başkanlık kararını imzaladı. Kararın, ülkeye yasal olmayan yollardan girişi engellemek için atılacak çok sayıda adımın bir parçası olduğu belirtildi.

Trump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldı İlginizi Çekebilir Trump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldı

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Trump'ın ABD İç Güvenlik Bakanlığı'na yaptığı ziyaret sırasında imzaladığı başkanlık kararıyla ilgili olarak, “Bu bariyeri inşa etmek bir seçim vaadinden daha fazlası. Bu, ‘geçirgen' sınırlarımızı gerçekten korumak için atılan bir ilk adım” dedi. Spicer, duvarın ‘uyuşturucu, suç ve ABD'ye yönelik yasadışı göç akışını' azaltacağını da sözlerine ekledi.

Trump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı! İlginizi Çekebilir Trump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı!

Seçim döneminde, Meksika’dan gelen yasadışı göçmenleri önlemek için birçok kez sınıra duvar öreceğini kaydeden Trump, salı günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yarın ulusal güvenlikle ilgili büyük bir gün planladık. Başka birçok şeyin yanında duvarı da inşa edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ve Trump dediğini yapıyor! İlginizi Çekebilir Ve Trump dediğini yapıyor!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...