Sözcü Plus Giriş

Donald Trump o yasayı onayladı! Sınıra duvar örülecek…

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar örülmesini öngören başkanlık kararını imzaladı. Duvar uzunluğunun 2 bin mil yani yaklaşık 3 bin 200 kilometre olacağı belirtildi.

Güncellenme: 23:40, 25/01/2017
Donald Trump o yasayı onayladı! Sınıra duvar örülecek…

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar örülmesini öngören başkanlık kararını imzaladı. Kararın, ülkeye yasal olmayan yollardan girişi engellemek için atılacak çok sayıda adımın bir parçası olduğu belirtildi.

İlginizi ÇekebilirTrump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldıTrump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldı

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Trump'ın ABD İç Güvenlik Bakanlığı'na yaptığı ziyaret sırasında imzaladığı başkanlık kararıyla ilgili olarak, “Bu bariyeri inşa etmek bir seçim vaadinden daha fazlası. Bu, ‘geçirgen' sınırlarımızı gerçekten korumak için atılan bir ilk adım” dedi. Spicer, duvarın ‘uyuşturucu, suç ve ABD'ye yönelik yasadışı göç akışını' azaltacağını da sözlerine ekledi.

İlginizi ÇekebilirTrump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı!Trump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı!

Seçim döneminde, Meksika’dan gelen yasadışı göçmenleri önlemek için birçok kez sınıra duvar öreceğini kaydeden Trump, salı günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yarın ulusal güvenlikle ilgili büyük bir gün planladık. Başka birçok şeyin yanında duvarı da inşa edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

İlginizi ÇekebilirVe Trump dediğini yapıyor!Ve Trump dediğini yapıyor!
Yayınlanma Tarihi:22:19,