Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en gerçekçi erotik robotu İngiliz basınının gündeminde

İngiliz basını, Çin'den çıkan DS Doll Robotic isimli şirketi mercek altına aldı. Seks oyuncakları ve robotlar geliştiren şirket bu güne kadar geliştirilen en akıllı ve esnek robotu ortaya çıkardı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:51, 27/07/2017
Dünyanın en gerçekçi erotik robotu İngiliz basınının gündeminde

Çin’de kurulan DS Doll Robotic isimli şirket geliştirdikleri teknolojik robot ile İngiliz basınının dikkatini çekti. İngiltere’nin çok satan gazetelerinden The Sun, fiziksel olarak dünyanın en esnek robotu olarak lanse ettiği kadın robot için, “Bu seks robotu hem konuşabiliyor, hem gülüyor hem de şarkı söylüyor” ifadelerini kullandı.

Geliştirilen robotun cildinde silikon kullanıldığını söyleyen yetkililer, akıllı telefon ile robotun yönlendirilebildiğini açıkladı. Şirketin bugüne kadar geliştirdiği en karmaşık robot olan EX Doll şimdilik sadece Çince konuşuyor fakat yetkililer, “Önümüzdeki dönemde İngilizce ve Japonya versiyonlarını da yapmayı planlıyoruz” dedi.

ex-lite_pu_foam_sexdoll_03

Şirketin yöneticilerinden Paul Lumb, seks teknolojisinin çok geliştiğini söylerken, “Fütürist teknolojiler bize katkı sağlıyor ama bireyden bağımsız seks robotları için daha çok var” dedi.

EX Doll’un 4500 sterline satışta olduğu belirtilirken, gelecek dönemde seks robotlarının sayısının ve kalitesinin artacağı da vurgulandı.