Sözcü Plus Giriş

El Sani: Rejim değişikliği isteniyor

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani ABD basınına verdiği mülakatta Katar'a yönelik siyasi ve ekonomik ambargoyu değerlendirdi. Emir "Rejim değişikliği istiyorlar. Bu çok açık" dedi.

12:15 -
El Sani: Rejim değişikliği isteniyor

CBS kanalının ’60 Dakika’ programında konuşan El Sani ” Rejim değişikliği istiyorlar. Bu çok açık. Tarih bize bunu daha önceden, 1996’da babam Emir olduktan sonra, yapmayı denediklerini gösteriyor.Son birkaç haftada bunu açıkça belli ettiler” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Rusya'dan flaş Türkiye açıklamasıSon dakika... Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması

EL CEZİRE AÇIKLAMASI

Doha’nın krizin sona ermesini istediğini vurgulayan El Sani buna rağmen ‘hiçbir şeyin onuları ve bağımsızlıklarının üzerinde olmadığını vurguladı.

Körfez ülkelerinin talep ettiği gibi El Cezire kanalını kapatmayacaklarını söyleyen El Sani, “Bölge insanı için ifade özgürlüğü istiyoruz. Ama onlar bununla mutlu değil. Onlar bunun bir tehdit olduğunu düşünüyor. Bağımsızlığımız kırmızı çizgimiz. Buna kimsenin müdahale etmesine izin veremeyiz. Bana El Cezire gibi bir kanalı kapamamı söylediğiniz zaman, tarih bir gün 50, 60 ya da 70 yıl sonra onun (El Cezire) bölgedeki ifade özgürlüğünü nasıl değiştirdiğimi yazacak. El Cezire’yi kapatmayacağız” ifadelerini kullandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more