Sözcü Plus Giriş

Erdoğan ile Esad Soçi’de aynı masaya oturacak mı? Açıklama geldi…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye lideri Beşar Esad sürpriz bir kararla Soçi'de bir araya geldi. 22 Kasım'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin de katılımıyla düzenlenecek olan Suriye konferansının hemen öncesinde yaşanan bu gelişme akıllara "Erdoğan ile Esad aynı masaya oturur mu?" sorusunu getirmişti. Yaşanan bu sıcak gelişmeyle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden açıklama yapıldı. Açıklamadaki "üçlü zirve" vurgusu dikkatlerden kaçmadı.

11:53 -
Erdoğan ile Esad Soçi’de aynı masaya oturacak mı? Açıklama geldi…

İşte o Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan o açıklama;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'in davetlisi olarak, 22 Kasım 2017 tarihinde Soçi'ye bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Ziyaret sırasında, Sayın Cumhurbaşkanımız, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Putin ve İran Cumhurbaşkanı Sayın Hasan Ruhani'nin katılımlarıyla Soçi’de Suriye konulu Üçlü Zirve gerçekleştirilecektir.

İLGİLİ HABERSon dakika: Esad, Erdoğan'ın yarın gideceği Soçi'de!Son dakika: Esad, Erdoğan'ın yarın gideceği Soçi'de!

Zirvede, Astana toplantıları sonucunda Suriye’de şiddetin azaltılması yönünde sağlanan ilerlemeler ve tesis edilen gerilimi azaltma bölgelerindeki faaliyetler, Suriye'deki terör unsurlarıyla mücadele hususları değerlendirilecektir. İnsani yardımların ulaştırılması ve Suriye’de siyasi çözüm yönünde 2254 sayılı BM Güvenlik Konseyi Kararı çerçevesindeki Cenevre sürecine üç garantör ülke tarafından yapılabilecek katkılar ele alınacaktır.

İLGİLİ HABERO uçakta Esad mı vardı?O uçakta Esad mı vardı?

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:54 21.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more