Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan günübirlik Ürdün ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temasları kapsamında gittiği Ürdün’de, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile baş başa görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, birinci gündem maddesinin FETÖ olduğu öğrenilen görüşmenin ardından Türkiye'ye geri döndü.

08:40 -
Erdoğan’dan günübirlik Ürdün ziyareti

Ürdün’de Kral Abdullah tarafından resmi törenle karşılanan Erdoğan’a; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti.
erdogan-urdun-karsilama-1

Cumhurbaşkanı ile Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın El Hüseyniye Sarayı'ndaki baş başa görüşmelerinin ardından heyetler arası görüşmeye yapıldı.
erdogan-urdun-karsilama-2

Heyetler arası yapılan görüşmelerin ardından da Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın onuruna verdiği yemeğe katıldı.

El Hüseyniye Sarayı'nda düzenlenen yemeğin ardından Kral 2. Abdullah tarafından uğurlanarak Queen Alia Uluslararası Havalimanı'na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Ürdün Temsilciler Meclisi Başkanı Atef Tarawnef ile Senato Başkanı Faisal Al Fayez’i kabul etti.

Bu kabullerle Ürdün'deki resmî temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte Türkiye'ye dönmek üzere Amman’dan ayrıldı.

 

Son güncelleme: android-time 08:57 22.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more