Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı gözaltına alındı

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye, kendisini koltuğundan eden rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturmasında, Seul mahkemesinin verdiği karar sonucunda gözaltına alındı.

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı gözaltına alındı

Güney Kore'de yolsuzluk ve görevi kötüye kullanmakla suçlanan eski Cumhurbaşkanı Park Geun-hye, Seul mahkemesinin hakkında yakalama kararı vermesi üzerine gözaltına alındı.

Mahkeme, yazılı ilan ettiği karar gerekçesinde Park’ın delilleri karartma ihtimali olduğunu belirtti.

Park Geun-hye, bir arkadaşının siyasi imtiyazlar karşılığında şirketlerden para almasına izin vermekle suçlanıyor. Bu ay içinde görevden alınan eski cumhurbaşkanı ise iddiaları reddediyor.

Güney Kore Cumhurbaşkanı azledildi, ortalık karıştı! İlginizi Çekebilir Güney Kore Cumhurbaşkanı azledildi, ortalık karıştı!

 

AYNI YERDE TUTULACAKLAR

Park’ın, rüşvet skandalı kapsamında tutuklu bulunan yakın arkadaşı Choi Soon-sil ve Samsung şirketinin başkan yardımcısı Jay Y. Lee’nin bulunduğu gözaltı merkezine götürüleceği ifade edildi.

Güney Koreli savcılar, pazartesi günü Park hakkında yakalama kararı çıkarılmasını istemişti. Park, Choi Soon-sil’in kurduğu iki vakıf aracılığıyla, aralarında Samsung ve LG’nin de bulunduğu bazı büyük şirketlerden rüşvet almakla suçlanıyor.

Güzey Kore kanunlarına göre, Park Geun-hye, hakkındaki rüşvet, yetkiyi kötüye kullanma, baskı ve hükümet sırlarını sızdırma suçları incelenirken 20 gün süresince gözaltında tutulabiliyor.

Güney Kore Cumhurbaşkanı hakkında karar verildi! İlginizi Çekebilir Güney Kore Cumhurbaşkanı hakkında karar verildi!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...