Flynn ‘dokunulmazlık’ şartı koştu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, göreve geldikten kısa bir süre sonra istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, 'kendisine dokunulmazlık verilmesi koşuluyla' ifade vereceğini açıkladı.

Flynn ‘dokunulmazlık’ şartı koştu

Trump yönetiminde Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak göreve getirildikten sonra adı Rusya ve Türkiye’yi de içeren skandallara karışan Michael Flynn’in avukatı Robert Kelner, “Söyleyeceği çok şey var ve bunları anlatmak istiyor. Ancak bu, koşulların elverdiği ölçüde olacak. Çok siyasi bir ortamda ve cadı avına çıkılan bir dönemde haksız soruşturma ve yargılanmaya karşı dokunulmazlık güvencesi istiyor” dedi.

Trump yönetiminin seçim kampanyası ve geçiş döneminde Rusya Büyükelçisi Sergey Kislyak ile görüştüğü öne sürülürken, Flynn’in Rusya’da para karşılığında seminerler verdiği de iddialara eklendi.

FETO’YU TÜRKİYE’YE KAÇIRACAKTI

Rusya ile bağlantılarını sakladığı ortaya çıkınca baskılara dayanamayarak istifa eden Flynn’in adı, Türk hükümetinin 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında olduğu gerekçesiyle ABD’den sınır dışı edilmesini istediği Fethullah Gülen’in Türkiye’ye yollanması sürecine de karıştı.

Eski CIA Direktörü Woolsey, Michael Flynn ile Türk bakanlar arasında, Fethullah Gülen’i, ABD’nin hukuki süreci göz ardı edilerek ülkeden nasıl gizlice çıkarılabileceğinin konuşulduğunu öne sürdü.

CIA Eski Başkanı'ndan bomba iddia! İlginizi Çekebilir CIA Eski Başkanı'ndan bomba iddia!

Woolsey, kendisinin de katıldığı 19 Eylül 2016’da gerçekleşen görüşmede Michael Flynn, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da bulunduğunu açıklamış, “Flynn ile Türk yetkililer arasında “Fethullah Gülen’in, ABD’nin sınır dışı uygulaması kural ve koşullarını, sınır dışı etmeye yönelik hukuksal ve yasal süreci göz ardı ederek, Fethullah Gülen’in gizlice Türkiye’ye getirilmesini tartıştıklarını” söylemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...