Fransa’da ABD’li turistlere saldırı

Fransa'nın Marsilya kentinde 4 ABD'li turist asit saldırısına uğradı. Marsilya'da merkez tren istasyonunda gerçekleşen olayda şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Fransa’da ABD’li turistlere saldırı

Fransa’nın güneyindeki Marseille şehrine değişim öğrencisi olarak gelen ABD’li 4 genç kızdan ikisine asitli saldırıda bulunuldu. Kızlar hastaneye kaldırıldı.

Amerikalı Boston Collage okulunda eğitim gören ve Fransa'nın güneyindeki Marseille şehrine değişim öğrencisi olarak gelen 4 genç kızdan ikisi, uğradıkları asitli saldırı sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre, 4'ü de 20'li yaşlarda olan genç kızlardan ikisinin yüzünde yanıklar oluştuğu bildirildi. Boston Collage, genç kızların isimlerini Courtney Siverling, Charlotte Kaufman, Michelle Krug ve Kelsey Kosten olarak açıkladı.

Akli dengesi yerinde değilmiş

Fransız savcılar, asitli saldıyı bir terör eylemi olarak değerlendirmedi. Saldırının 41 yaşında, akli dengesi yerinde olmayan bir kadın tarafından gerçekleştirildiği ve saldırganın gözaltına alındığı belirtildi.

Saldırıda temizlik için kullanılan ve hidrolik asit içeren bir maddenin kullanıldığı belirtilirken, saldırgan kendi elinde oluşan yanıkları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...