Sözcü Plus Giriş

Genç kadının bağırsağından çıkanlar şoke etti!

Hindistan'da yaşayan bir genç kadın karın ağrısı nedeniyle gittiği hastanede hayatının şokunu yaşadı. Kadının bağırsağından çıkanlar doktorları bile şoke etti.

10:00 -
Genç kadının bağırsağından çıkanlar şoke etti!

Hindistan’da 25 yaşındaki bir kadın, yaptığı doğumun ardından yaşadığı yoğun karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Suman Prasad isimli kadını muayene eden doktorlar, röntgen sonuçları karşısında adeta şoke oldu. Genç kadının bağırsaklarında büyük bir kütle görünüyordu.

İLGİLİ HABERDoktorlar şaştı kaldı! Burnundan bu çıktı...Doktorlar şaştı kaldı! Burnundan bu çıktı...

Acil olarak ameliyata alınan kadın yaklaşık 3 saatlik bir operasyon geçirdi. Operasyon sırasında doktorların gördüğü sahne ise adeta bir daha unutamayacakları cinstendi… “Rapunzel Sendromu” olarak bilinen bağımlılığa sahip kadının yıllardır saçını yediği ortaya çıktı. Doktorlar, Prasad’ın bağırsaklarından yaklaşık 1.5 kilogramlık saç öbeği çıkardı.

Genç kadının sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı.

İLGİLİ HABERKadının kulağından çıkan şey doktorları dehşete düşürdüKadının kulağından çıkan şey doktorları dehşete düşürdü

RAPUNZEL SENDROMU NEDİR?

Rapunzel sendromu insanlarda saç yeme hastalığı (trikofaji) nedeniyle görülen bir tür bağırsak rahatsızlığıdır. Trikofaji, bazı durumlarda, tekrarlı saç yolma davranışıyla kendini gösteren trikotilomani ile ilişkilendirilir. (Vikipedi)

Son güncelleme: 10:03 23.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more