Sözcü Plus Giriş

Gizemli kabileyi ararken kaybolmuştu! Böyle bulundu…

Papua Yeni Gine’nin balta girmemiş ormanlarında kaybolan ve kendinden üç haftadır haber alınamayan İngiliz kaşif kurtarıldı.

12:54 -
Gizemli kabileyi ararken kaybolmuştu! Böyle bulundu…

Papua Yeni Gine'nin balta girmemiş ormanlarında kaybolan ve kendinden üç haftadır haber alınamayan İngiliz kaşif kurtarıldı.

Yanında herhangi bir mobil cihaz veya GPS olmadan ormanda yolunu kaybeden 57 yaşındaki Benedict Allen yolculuğa başlamadan önce blogunda “Ben keşif yolculuklarımı böyle yapıyorum. Görünen o ki, yaş alıyorum ama yaşlanmıyorum” yazmıştı.

İLGİLİ HABERGizemli kabileyi ararken kayıplara karıştıGizemli kabileyi ararken kayıplara karıştı

Allen'ın arkadaşı kaşifin ateşinin düşmekte olduğunu, sıtma belirtileri gösterdiğini fakat iyileşeceğini aktardı.

Allen'ın arkadaşının verdiği bilgilere göre Pazar günü eve dönüş yolculuğuna çıkmayı planlıyordu fakat Royal Geographic Society için konuşma yapacağı Hong Kong'a olan uçağını kaçırması sonucu kendisinin kaybolduğunun anlaşıldı.

Allen bloğunda verdiği bilgilere göre gezegende herhangi bir şekilde dış dünyayla bağlantısı olmayan son kabile olan Yaifo'yu keşfetmek için bu yolculuğa çıkmıştı. Allen Cuma günü Moresby limanına çıkarıldı. Kaşif kurtarılmasının ardından yaptığı bir Twitter paylaşımında kendisine yol boyunca yardım eden Papua Yeni Gineli vatandaşlara yardım edilmemesini eleştirdi. (DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more