Sözcü Plus Giriş

Görünmezlik Çin’de bulundu

Harry Potter başta olmak üzere popüler kültür üzerinde büyük bir merak unsuru olan 'görünmezlik' yeniden gündemde. Çin´paylaşılan bir "görünmezlik pelerini" videosu herkesi şaşkına çevirdi ve kısa sürede ülkede 21.4 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Sozcu.com.tr
19:54 -
Görünmezlik Çin’de bulundu

Çin´in sosyal paylaşım ağı Weibo´da paylaşılan videoda bir adam şeffaf bir kumaş parçasını elinde tutuyor ve üzerine tuttuğu anda vücudunun bir kısmı yok oluyor.  Görüntülerin yayılması üzerine ülkenin güvenlik bakanlığı da dahil birçok kurum ve basın kuruluşu da bunları takipçileriyle paylaştı.

 

Sosyal medyada hızla yayılan video üzerine Kamu Güvenliği Bakanı Chen Shiqu da bir açıklama yaparak böyle bir görünmezlik pelerinin askeri amaçlarla da kullanılabileceğini söyledi. Chen, 4 Aralık’ta Weibo hesabında videoyu paylaşarak “görünmezlik pelerini”nin askeriyede faydalı olabileceğini yazdı.

Çinli internet kullanıcılarının Çin’de üretilmiş bir “görünmezlik pelerini” olması sebebiyle heyecanlandığı amatör video birçok video yapımcısına göre bazı yazılımlar kullanılarak üzerinde oynanmış.

Son güncelleme: 20:29 10.12.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more