İngiltere’de Donald Trump’ın ziyaretine karşı bir milyondan fazla imza toplandı

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'a yönelik tepkiler, Müslüman 7 ülkenin vatandaşlarının vizelerine koyduğu kısıtlama ile birlikte iyice arttı. İngiltere'de, Trump'ın bu yıl içinde yapması planlanan ziyaretin iptal edilmesini isteyen bir dilekçeye üç gün içinde 1 milyonu aşkın imza atıldı.

İngiltere’de Donald Trump’ın ziyaretine karşı bir milyondan fazla imza toplandı

Bir dilekçenin parlamento gündemine alınması için 100 bin imzalı olması yetiyor.

Buna karşılık Başbakanlık konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Trump’ın ziyaret davetini kabul ettiğini ve gezisinin iptalinin söz konusu olamayacağını bildirdi.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre, Donald Trump’ın ziyaretini protesto eden dilekçeye destek çağrısı yapan ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn ise dün Twitter hesabından “Theresa May resmi ziyareti erteleyip Trump’ın attığı adımı en açık şekilde kınamadığı takdirde Britanya halkını yarı yolda bırakmış olacak” açıklaması yaptı.

782364dhasdha33bb33maaa
Jeremy Corbyn, “Donald Trump utanç verici #MüslümanYasağı ve mültecilerle kadınlara yönelik saldırıları ile ortak değerlerimizi ihlal ederken Britanya’yı ziyaret edememeli” diye sürdürdü.

Trump’ın İngiltere’yi ziyaret edeceği İngiltere Başbakanı Theresa May’in ABD’ye geçen hafta yaptığı ziyaret sırasında açıklanmıştı. Ancak bu yıl gerçekleşmesi planlanan ziyaret için kesin bir tarih belirlenmedi.

Dünya devi şirketler Trump'ın kararına karşı kampanya başlattı İlginizi Çekebilir Dünya devi şirketler Trump'ın kararına karşı kampanya başlattı

 

Trump'ın kızı Ivanka'ya tepkiler çığ gibi büyüyor İlginizi Çekebilir Trump'ın kızı Ivanka'ya tepkiler çığ gibi büyüyor

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...