Sözcü Plus Giriş

Uçak ve helikopter çarpıştı: Çok sayıda ölü var

İngiltere'nin Buckinghamshire kasabasında bir uçak ile helikopter havada çarpıştı. Yetkililer soruşturma başlatırken, en az 4 kişinin hayatını kaybetmesinden endişe ediliyor.

Sozcu.com.tr
17:56 -
Uçak ve helikopter çarpıştı: Çok sayıda ölü var

Buckinghamshire kasabasında meydana gelen olayda bir uçak ile helikopterin havada çarpıştığı duyuruldu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve ambulanslar duruma müdahale etti.

Açılan soruşturma kapsamında henüz hava araçlarında kaç kişinin olduğuna dair bir bilgi verilmezken, İngiliz gazetesi Express’te yer alan habere göre olay yerinde birkaç ölüm yaşandığı kaydedildi.

Polis, yolların kapatıldığını söylerken, “Amacımız hayat kurtarmak. O yüzden müdahale ediyoruz” dedi. İngiliz basınında yer alan haberlere göre araçların enkazı gökyüzünden tarihi Waddesdon Malikanesi’ne düştü.

İngiltere’nin çok okunan haber platformlarından Independent yerel basına dayandırdığı haberinde ise bölgeden dumanların yükseldiğini ve kazaya karışan uçağın “küçük” olduğunu okuyucularına duyurdu.

Öte yandan uçakların enkazlarının ünlü Rotschild ailesine ait Waddesdon Malikanesi’ne düştüğü ama herhangi bir hasara sebep olmadığı belirtildi. İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, araçlarda bulunan en az 4 kişinin hayatını kaybetmesinden endişe ettiklerini duyurdu.

 

Son güncelleme: 19:06 17.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more