Sözcü Plus Giriş

Instagram fotoğrafı ünlü futbolcuya pahalıya patladı

Eski Chelsea Futbol Takımı kaptanı ve Aston Villa oyuncusu John Terry ve eşi Tori'nin İnstagram hesabından duyurduğu tatil planı çifte pahalıya maloldu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:49, 28/07/2017
Instagram fotoğrafı ünlü futbolcuya pahalıya patladı

36 yaşındaki Eski Chelsea Futbol Takımı kaptanı ve Aston Villa oyuncusu John Terry ve eşi Tori’nin instagram hesabından ailecek kayak tatiline gittiğini duyurmasını fırsat bilen hırsızlar, Terry’nin lüks evinde 400 bin sterlin’lik (yaklaşık 1 milyon 850 bin Türk Lirası) bir soygun gerçekleştirdi.

John Terry geçen şubat ayında ailesiyle birlikte Fransa’daki Alp Dağları’nda 3.4 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından yaptığı kayak tatilinden fotoğraflar paylaştı.Durumu fırsat bilen beş kişilik soygun çetesi geçtiğimiz cuma günü, Terry’in İngiltere’nin Surrey şehrinde bulunan 5 milyon sterlinlik malikanesine girdi.

Terry’nin evinden 220bin sterlin değerinde mücevherler, 40 bin sterlin değerinde tasarım çantaları, 18 bin sterlin değerinde  Harry Potter ‘ın ilk baskısı ve bunun gibi değerli ev eşyaları çalındı.

Hırsızların ayrıca eve 20 bin sterlin’lik zarar verildiği öğrenildi.

Soygunu gerçekleştiren hırsızların kimliği güvenlik kameralarından tespit edildi. 30 yaşındaki Darren Eastaugh, 27 yaşındaki Joshua Sumer ve 28 yaşındaki Roy Head soyguncular bu soygunu gerçekleştirebilmek için uzun süredir Terry’nin instagram hesabını takip ettiklerini itiraf etti.

Görevli savcı, hırsızların eşyaları hemen sattığını belirterek, Terry’nin çalınan eşyaları geri alamayacağını söyledi.

Ünlü futbolculu, daha önce İngiltere’deki Channel 4 televizyonunda toplam servetini 250 milyon sterlin olarak açıklamıştı.

Yayınlanma Tarihi:10:28,