Sözcü Plus Giriş

40 yaşında ve 4 çocuk sahibi olan Um Mustafa, yakınlarını ziyaret etmek için gittiği Rakka'nın bir köyünde IŞİD tarafından esir alındı.

Sputnik'in haberine göre Um Mustafa, bu süreçten sonra yaşadığı o kötü günlerin etkisinden kurtulamadı. Yaşadığı acıları anlatan Um Musatafa, “Giyimim yüzünden tutuklandım. Daha kapalı giyinmem gerektiğini söylediler. Üstelik yanımda bana eşlik etmesi gereken bir erkeğin olmamasına kızdılar. Yanımda çocuklarım vardı ama oğullarımın bunun için çok küçük olduğunu söylediler. Bu yüzden çocuklarla birlikte beni hapse attılar. Birkaç kez kaçmaya çalıştık ama başarısız olduk. Son kaçma çabası sırasında bize ateş açtılar ama isabet ettiremediler. Bundan sonra beni, davama bakılması için yerel bir emirin yanına götürdüler. Ama oraya getirildiğimde kimse dosyama bakmadı. O günden sonra her gün fiziksel ve manevi işkence gördüm. Esir düşen biz kadınlar her gün işkence gördük, sıkça taciz edildik ve tecavüze uğradık” dedi.

Foto: Sputnik

Foto: Sputnik

1 AYDA 5 KEZ NİKAH YAPILDI

Terör örgütü emirinin kendisini bir ay boyunca esir olarak tutuğunu ifade eden Um Mustafa, “Bu süre içinde bana 5 kez nikah yapıldı. Onlarla evlenmeye zorlandım. Reddersem dövülüyordum. Birkaç kez intihar etmeye kalkıştım ama her defasında birileri beni kurtardı” dedi.

“HEDİYE EDİLDİM”

Kendisini başkalarına hediye bile edildiğini anlatan Um Mustafa, “Adı Abu Navaf idi. Birkaç gün sonra beni sattı. Sonra başka bir genç kadınla değiş tokuş edildim. 5 gün sonra yine satıldım, yine değiş tokuş edildim. Hayatımın en kötü dönemiydi. Bana korkunç davrandılar. Ordu bizi kurtardıktan sonra 2 ay hastanede geçirdim” şeklinde konuştu. Suriyeli kadın, halen teröristlerin elinde binlerce esir erkek, kadın ve çocuğun bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Son güncelleme: 22:32 15.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more