Sözcü Plus Giriş

IŞİD’te kadınlar arasında kıskançlık krizi

İnsanları vahşice katleden, tarihi yapı ve binaları bir saniye duraksamadan yerle bir eden terör örgütü IŞİD içerisinde yeni bir kriz patlak verdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:28, 03/07/2017
IŞİD’te kadınlar arasında kıskançlık krizi

Reuters haber ajansı ve İngiliz Daily Mirror ve The Times gazeteleri, IŞİD’den kaçan kadınların itiraflarına geniş yer ayırdı. IŞİD militanlarının Suriye’den kaçıp mülteci kamplarına sığınan eşlerinin açıklamaları ise şok edici.

“Rakka’nın umutsuz ev kadınları” olarak lanse edilen IŞİD militanlarının eşleri, teröristlerin kaçırılıp seks kölesi yapılan kadınların bölgede gündem maddesi olduğunu söylerken, “Cihatçılar, seks köleleri için en iyi giysi ve makyaj malzemesini alıyordu. Bu da kadınlar arasında ‘gerilimi’ yükseltti” derken gazeteci Jenan Moussa, Suriye’den kaçan kadınların çoğunun yabancı olduğunu vurguladı. Lübnanlı bir kadın, IŞİD militanı olan kocasının, seks kölelerine ilgi gösterdiği için terk ettiğini ifade etti.

İsmini açıklamayan Lübnanlı kadın, “Seks kölelerine çok para harcıyorlardı. Onlara en iyi makyaj malzemesi, kıyafet ve aksesuarı alıyorlardı. Benim birlikte olduğum adam telefonuna indirdiği bir seks kölesi uygulaması kullanıyordu. Orada fotoğrafları paylaşıyor ve 2.000 ile 3.000 dolara satıyordu. Bir bakire 10.000 dolara alıcı buluyordu” dedi.

İngiliz Daily Mirror’da yer alan haberde, kadınların 2014’te ‘halifeliğini’ ilan eden ve yakın zamanda öldüğü iddiaları dünya gündemini meşgul eden Ebubekir el Bağdadi’yi arzuladığı ve ona özel ilgi duyduğu belirtildi.