Sözcü Plus Giriş

İşte NATO’daki skandalın alçak belgeleri

NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatı sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karalamak amacıyla kasıtlı olarak yaptığı paylaşımların belgesi ortaya çıktı.

10:33 -
İşte NATO’daki skandalın alçak belgeleri

Terör örgütü PKK yandaşı olduğu iddia edilen bir Türk asıllı Norveç vatandaşı NATO tatbikatının yapıldığı sırada sosyal medya hesaplarını taklit eden bir simülasyonda “RTERDOĞAN” kullanıcı adıyla sahte hesap açtı.

Ardından açılan o sahte hesaptan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı NATO düşmanıymış gibi gösteren paylaşımlar yaptı. Yapılan paylaşımlarda sahte hesabın sahibi NATO’yu zarara uğratan anlaşmalar yapıldığını ilan etti.

İLGİLİ HABERSon dakika... NATO'daki skandalla ilgili subay ordudan atıldıSon dakika... NATO'daki skandalla ilgili subay ordudan atıldı

Yaşanan bu skandalı da tatbikatta görevli Türk Subaylar ortaya çıkardı. Türk Subaylar düşmanca mesaja cevaben söyle yazdılar;

“Bu yalan haberdir! Türkiye onlarca yıldır NATO’nun güvenilir ve sadık bir partneridir. Böyle bir anlaşma yapılmadı. RTERDOĞAN hesabı sahtedir. Lütfen bu hesabı mümkün olan en kısa sürede kapatınız!”

İLGİLİ HABERNATO skandalından ilk fotoğraflar yayımlandıNATO skandalından ilk fotoğraflar yayımlandı

Açılan sahte RTERDOĞAN hesabından paylaşılan sadece bu da değildi. Bu hesaptan NATO’yu kötüleyen başka bir görsel daha paylaşıldı.

Sahte hesaptan yapılan o alçak paylaşımların belgeleri ortaya çıktı;

01 02 03
Son güncelleme: 11:45 18.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more