Irma Kasırgası, ABD’de hayatı felç etti! En az 4 kişi hayatını kaybetti

Saatte 210 kilometre hızla ilerleyen Irma Kasırgası, ABD'nin Florida kentinde hayatı felç etti. Akşam saatlerinde gelen haberlere göre en az 4 kişinin hayatını kaybettiği doğal afette, Miami Uluslararası Havalimanı'nda da 47 yolcu mahsur kaldı. Havaalanı personelleri, mahsur kalan 47 yolcuya battaniye ve yiyecek yardımında bulundu.

Irma Kasırgası, ABD’de hayatı felç etti! En az 4 kişi hayatını kaybetti

Vali, “Bu fırtına dalgası ölümcül” dedi
Ve Florida'nın Hardee County bölgesinde dört kişi hayatını kaybetti.

Hardee County bölgesinde iki kişinin öldüğü haberinin ardından bir ölüm haberi de Monroe County'den geldi. Elektriksiz kalmamak için jeneratör almaya giden bir adam, dönüş yolunda sert rüzgarlar nedeniyle aracının kontrolünü kaybederek kaza yaptı ve hayatını kaybetti. Irma Kasırgası ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştı. Florida eyaletinde 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi.

2017-09-10t183206z_423516502_rc1133747ff0_rtrmadp_3_storm-irma

Irma Kasırgası ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştı. Florida eyaletinde 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi.

Ulusal Kasırga Merkezi kasırganın kuzey ucunun pazar sabahından itibaren ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştığını bildirdi. Çok büyük bir çapa sahip olan kasırganın Florida eyaletinde büyük tahribat yaratmasından endişe ediliyor.

Florida’da yaşayan 5.6 milyon kişiye yaşadıkları bölgeyi acilen tahliye etmeleri talimatı verildi.

Bunun Amerika Birleşik Devleri tarihindeki en büyük tahliyerden biri olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan Florida’ya elektrik hizmeti veren şirket, Irma Kasırgası’nın yola açacağı tahribat nedeniyle 3.4 milyon müşterilerinin elektrikten mahrum kalabileceği yönünde açıklama yaptı.

2017-09-10t192234z_1006552262_rc114e194040_rtrmadp_3_storm-irma-fisherman

Eyalatten tahliye işlemi sürerken otoyollarda trafik yoğunluğu oluştu. Yoğun trafik ve yaşanan akaryakıt sıkıntısı nedeniyle vatandaşların bölgeyi terk etmelerinin planlandığından daha uzun süreceği kaydedildi.

Florida Valisi Rick Scott, tahliye kararı verilenlerin derhal evlerinden ayrılması gerektiğini belirterek, “Bu, eyaletin daha önce hiç görmediği derecede yıkıcı bir fırtına.” ifadelerini kullandı.

MIAMI ULUSLARARASI HAVALİMANI’NDA 47 YOLCU MAHSUR KALDI

Irma Kasırgası nedeniyle Miami Uluslararası Havalimanı’nda 47 yolcu mahsur kaldı.

resimid_3913217

Saatte 210 kilometre hızla ilerleyen Irma Kasırgası, ABD’nin Florida kentinde hayatı felç etti. Florida eyaletine bağlı Miami kenti sular altında kalırken, Miami Uluslararası Havalimanı’nda 47 yolcu mahsur kaldı.

resimid_3913219

Havaalanı personelleri, mahsur kalan 47 yolcuya battaniye ve yiyecek yardımında bulundu.

AJANSLAR

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...