Sözcü Plus Giriş

Reza Zarrab davasında jüri seçimi tamamlandı

Reza Zarrab'ın 'sanık olmadığı' ve savcılıkla işbirliği yaptığının kesinleştiği tarihi davada jüri seçimi tamamladı. Davada 82 jüri adayından 12'si seçilirken ilk duruşmanın bugün (TSİ) 17.15’te görülmesi kararlaştırıldı.

Zeynep GÜRCANLI / New York
01:59 -
Reza Zarrab davasında jüri seçimi tamamlandı

ABD’de görülen ‘Reza Zarrab’ davasından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Davanın ilk gününde Reza Zarrab’ın tanık olmadığı yargılanan tek sanığın Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla olduğu ortaya çıktı. Böylece Reza Zarrab'ın savcılıkla işbirliği ve anlaşma yaptığı kesinleşti.

BU AKŞAM BAŞLIYOR!

Davaya bakan hakim mahkemenin  yarın 09.30’da (Türkiye saati ile bugün 18:30’da)  başlayacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından avukatlar, savcılığın sunduğu belgeleri yeterince inceleyemediklerini ileri sürerek davanın 2 hafta ertelenmesini istedi. Avukatların bu isteği üzerine hakim yarın sabah 08.45’de (Türkiye saati ile bugün 17:15’de) savcı ve avukatlarla odasında biraraya gelip fikir alışverişinde bulunma kararı aldı. Mahkeme bu görüşmenin ardından da yerel saat 09.30’da davanın ertelenip ertelenmeyeceğiyle ilgili son kararını açıklayacağını belirtti. Daha sonra; davada 82 jüri adayından 12’si seçildi ve ilk duruşmanın bugün Türkiye saati ile 17.15'te görülmesine karar verildi.

İLGİLİ HABERZarrab davasında flaş gelişme! Hakim, aday jüriye 'Bunları tanıyor musunuz?' diyerek uzun bir liste verdiZarrab davasında flaş gelişme! Hakim, aday jüriye 'Bunları tanıyor musunuz?' diyerek uzun bir liste verdi İLGİLİ HABERHakim resmen açıkladı: Reza Zarrab yargılanmıyorHakim resmen açıkladı: Reza Zarrab yargılanmıyor
Son güncelleme: 13:48 30.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more