Erdoğan’ın ziyareti Katar’ı ikna etti

Dün Erdoğan'la görüşen Katar Emiri, bugün Arap ülkeleriyle yaşadığı krizi bitirmek için yeşil ışık yaktı. Katar; ''Arap ülkeleriyle yaşadığı krizi bitirmek için müzakereye hazırız.'' dedi.

Erdoğan’ın ziyareti Katar’ı ikna etti

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldikten sonra, Katar, Arap ülkeleriyle yaşadığı krizi bitirmek için müzakereye hazır olduklarını söyledi .

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Dün Al Sani’nin  çalışma ziyareti vesilesiyle gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra  bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunulmuştu.

Bugün, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad el-Thani, ülkesinin Körfez bölgesindeki Arap ülkeleriyle yaşadığı krize son vermek için müzakerelere hazır olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn, terörizme finansal destek verdiği ve İran’a yakın durduğu gerekçesiyle Katar ile diplomatik ilişkilerini 5 Haziran’da kesmişti.

El-Thani Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptıkları ortak basın toplantısında, “Bildiğiniz gibi Katar’da 100 günden uzun süredir kuşatma altındayız. Katar’ın bu sorunu çözmek için masaya oturmaya hazır olduğundan bahsettik” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...