Kedi büyüklüğündeki örümcek dehşete düşürdü

Avustralya'nın Queensland bölgesinde çekilen görüntüler sosyal medyada panik yarattı. Mangal yapmak isteyen bir çiftin planları dev bir örümcek tarafından yok edildi.

Kedi büyüklüğündeki örümcek dehşete düşürdü

Mount Coolum’da yaşayan Lauren Ansell, geçtiğimiz pazar günü erkek arkadaşıyla mangal yapmayı planlıyordu. Fakat akşamüstüne doğru balkondan bahçeye açılan kapıyı açarken ikili kapının üzerinde bir karaltı gördü.

nintchdbpict000341518859

Yukarı bakan çift, camlı kapının üst köşesinde devasa boyutlarda bir örümcek gördü. Bir kedi boyutunda olan örümcek kapının üzerinde dolaşırken Lauren, evin içinde mahsur kaldı. Her ne kadar Lauren ve erkek arkadaşı besledikleri kedi ile kısa bir kıyaslama yaptıkları videoyu sosyal medyadan paylaşsa da tam olarak bir ölçüm yapılamadı.

Kapının köşesinde görüntülenen ve bacakları uluslararası standartlara göre yaklaşık 90 santimetre genişliğinde olan kapının üçte birine uzanan örümceğin 50 santimetre büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor.

res

Erkek arkadaşının örümceği kovmak için çabaladığını ama örümceğin sürekli hareket halinde olduğunu söyleyen Lauren, The Sunshine Coast Daily’e konuştu.

nintchdbpict000341518865-e1501057748758

Lauren, “Mangal yapmak istiyorduk ama yapamadık. Erkek arkadaşım kapının arasına sıkıştırmaya çalıştı ama bundan kurtuldu. Bir süre sonra aşağı atladı ve bahçeye doğru kaçtı” ifadesini kullandı.