Sözcü Plus Giriş

Koca dehşeti! Eşini tanınmaz hale getirdi. Yemek bile yiyemiyor…

Etiyopya'da genç bir kadın kocası tarafından uğradığı asitli saldırı sonrası tanınmaz hale geldi. Gözleri kör olan cildi aldığı ağır yaralar sebebiyle hala erimeye devam eden kadın ne konuşabiliyor, ne de yemek yiyip bir şey içebiliyor.

Güncellenme: 12:32, 04/09/2017
Koca dehşeti! Eşini tanınmaz hale getirdi. Yemek bile yiyemiyor…

‘Sadece ağlayabiliyorum’. Bu sözün sahibi Atsede Nigussiem. Koca şiddetinin bir örneği bu kez Etyopya’da yaşandı. 26 yaşındaki genç kadın kocası tarafından asitli saldırıya uğradı.

Üstelik saldırının sebebi bile belli değil. Kadın olanlar için “Kocamın bana neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. 15 Temmuz gecesi ailemin evindeydim. Kapı çaldı. Açtım olanlar oldu. Birden üzerime attı” diyor .

29 yaşındaki Kaimanot Kahsai kapıyı açan eşinin üzerine asit attı ve gitti. Genç kadın acı içinde bağırarak komşulardan yardım istedi. Tüm bunlar olduğu sırada 5 yaşındaki oğlu Hannibal ise evde uyuyordu.

3a

Korkunç saldırı sonrası genç kadın hala büyük acılar çekiyor. Aradan geçen 2 aya rağmen ağrıları hiç azalmadı. Sol gözü kör olan Atsede Nigussiem sağ gözüyle çok az görebiliyor ve onu da kaybetme riskiyle karşı karşıya.

2a

Sadece bir pipet yardmıyla beslenebilen Atsede yemek yiyemiyor, bir şey içemiyor ve konuşamıyor. Kendisinin söylediği gibi sadece durmadan ağlıyor.

Cildi yanmanın etkisiyle hala erimeye devam eden 26 yaşındaki genç kadın kız kardeşiyle birlikte bir tedavi yöntemi bulmak adına Tayland’a gitti. Vejthani Hastanesi’nde sol gözü ve cildi için tedavi görüyor.

Hastane doktorları genç kadının çok fazla yarası olduğunu ve asla eskisi gibi görünemeyeceğini söylüyor. Özel bir bakım gerektiren tedavi içinse kız kardeşi internet üzerinden bağış topluyor.

Yayınlanma Tarihi:12:23,