Sözcü Plus Giriş

Korku filmi çeker gibi işkence ettiler!

ABD'de uyuşturucu ve silah kullanma suçundan gözaltına alınan 18 yaşındaki bir genç, 3 güvenlik memuru tarafından 3 saat boyunca şok tabancasıyla darp etti. Ortaya çıkaran skandal görüntülerde görevlilerden birinin "Batarya bitene kadar aleti onun üzerinden çekmeyeceğim" dediği duyuluyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:57, 31/07/2017

ABD’de bir şerif ofisinde çekilen bu görüntüler büyük tepki topluyor. Uyuşturucu ve silah kullanma suçundan gözaltına alınan 18 yaşındaki bir genç, 3 güvenlik memuru tarafından 3 saat boyunca şok tabancasıyla darp ediliyor. Skandalı ortaya çıkaran görüntülerde Görevlilerden birinin “Batarya bitene kadar aleti onun üzerinden çekmeyeceğim” dediği duyuluyor.

ABD’nin Ashland kentinde bulunan Cheatham Şerif Ofisi’nde kaydedilen görüntüler büyük yankı uyandırdı.

Olayın yaşandığı sırada 18 şimdi ise 19 yaşındaki olan Jordan Elias Norris isimli genç yaşadığı korku dolu dakikaları anlattı.

Uyuşturucu ve silah suçlarından dolayı gözaltına alınan genç, bir sandalyeye oturtulup ellerinin bağlandığını ve 40 defadan fazla kez şok tabancasıyla işkenceye maruz kaldığını söyledi.

Kaydedilen kamera görüntülerinde gencin 3 saat boyunca yaşadığı korku dolu saatler ortaya çıktı. Şoke eden görüntülerde Norris’e şok uygulayan güvenlik görevlilerinden birinin ‘Aletin bataryası bitene kadar bunu onun üzerinden çekmeyeceğim’ dediği bile duyuluyor.

Gence bu anları yaşatan 3 kişiye sadece idari izin verildiği, haklarında araştırma başlatıldığı belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:14:03,