Sözcü Plus Giriş

Kral Selman’dan flaş “hakim” hamlesi

Yolsuzluk operasyonu ile birlikte son dönemde bütün dünyanın dikkatle izlediği Suudi Arabistan'da sıcak bir gelişme yaşandı. Suudi kralı Selman yargıda geniş çaplı bir terfi ve işe alma sürecine girdi.

Sozcu.com.tr
16:42 -
Kral Selman’dan flaş “hakim” hamlesi

Reuters’ın aktardığı haberde Selman’ın yargıda toplam 56 değişikliğe gittiği belirtildi. Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’ya dayandırılan haberde bu kararın yolsuzlukla mücadele operasyonu kapsamında alındığı ifade edildi.

Kral Selman’ın 26 hakimi terfi ettirdiğini ve farklı seviyeler için 30 hakimi de atadığı öğrenildi. Cumartesi günü başlayan yolsuzluk operasyonu kapsamında onlarca kraliyet ailesi üyesi, devlet görevlisi ve iş insanı görevden alınmış ve gözaltına alınmıştı. Bu isimlerin kara para aklama, rüşvet ve görevi kötüye kullanmak gibi suçlardan yargılanması bekleniyor.

208 KİŞİDEN 7’Sİ SERBEST
Öte yandan Suudi Arabistan Başsavcılığı konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Reuters’ın son dakika şeklinde geçtiği açıklamalarda, yolsuzluk soruşturması kapsamında toplamda 208 kişinin sorguya çağrıldığı belirtilirken, 208 kişiden 7’sinin serbest bırakıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada en az 100 milyar dolarlık bir meblağın usulsüzce kullanıldığının tahmin edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada zanlıların yasal haklarını korumak için herhangi bir isim açıklanmayacağı duyuruldu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:42 09.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more