Sözcü Plus Giriş

Kritik dava 3 Ocak’a ertelendi

Kamuoyu tarafından Reza Zarrab davası olarak bilinen ve daha sonra Zarrab'ın itirafçı olmasıyla tanık konumuna geçerek, "ABD, Atilla Hakan'a karşı" olarak adlandırılan davada gözler bugün de jürideydi ancak beklenen karar çıkmadı ve duruşma 3 Ocak'a ertelendi.

Zeynep GÜRCANLI / New York
Güncellenme: 00:05, 23/12/2017
Kritik dava 3 Ocak’a ertelendi

Neredeyse 4 haftadır devam eden duruşmalarda bugün de jürinin kararı beklendi. İran’a yönelik ambargoyu delmekle suçlanan Halkbank’ın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için kararı verecek jüri toplandı.

İlginizi ÇekebilirAtilla'ya kötü haber: Kenara çekip, bire bir uyardımAtilla'ya kötü haber: Kenara çekip, bire bir uyardım

Ancak jüri bugün de karar vermedi ve Noel tatili ile yılbaşı dolayısıyla bir sonraki jüri toplanması 3 Ocak 2018’e ertelendi. Duruşmayı takip eden ABD’li gazeteci Adam Klasfeld, bugün yargıç Berman’ın Ocak ayındaki tatil planını davanın durumuyla ilgili olarak iptal ettiğini söylediğini aktardı.

BERMAN, JÜRİ HEYETİNE İKİ SEÇENEK SUNDU

Savunma makamı, bugün bir karara varılamaması durumunda jüri görüşmelerinin 3 Ocak 2018’de yeniden başlamasını talep ederken, Yargıç Berman jüri heyetine iki seçenek sundu.

Savunmanın talebine de olumlu baktığını aktaran Berman, jürinin Noel tatilinden sonra yeni yıla kadar görüşmeleri sürdürebileceği yada 3 Ocak tarihine kadar görüşmelere ara verilebileceğini söyledi.

Duruşma salonu bitişiğinde kapalı bir odada aralarında tartışan jüri heyetinin bugünkü görüşmesi Türkiye saati ile 23:15’te sona erdi.

Jüri üyeleri, Noel tatilinin ardından 3 Ocak 2018’de yeniden toplanacak.

Yayınlanma Tarihi:18:17,