Sözcü Plus Giriş

Kuzey Afrika’ya yeni kral geldi

Mısır ile Sudan arasında tartışmalı bir alan olan 2000 kilometrekarelik alana giren Hindistan vatandaşı Suyash Dixit, krallığını ilan etti. Kendine özel bir bayrak hazırlayan Dixit, "Dixit Krallığı"nın kralı oldu.

Sozcu.com.tr
21:46 -
Kuzey Afrika’ya yeni kral geldi

Sınırların tartışıldığı bir dönemde belki de en karışık coğrafya Ortadoğu ve Afrika… İşte Hindistan’da yaşayan Suyash Dixit, bir çılgınlık yaptı ve kaosun hüküm sürdüğü Kuzey Afrika’ya gitti.

Mısır ile Sudan arasındaki ihtilaflı bölgeye giden Hint vatandaşı burada krallığını ilan etti. Suyash, “Dixit Krallığı’nı ilan ediyorum. Bu ülkenin kralıyım artık. Kendime Kral 1. Suyash adını veriyorum” dedi.

Kırmızı ve sarı ağırlıklı bir bayrak tasarlayan Suyash, “Toprağımın iyiliği ve halkım için çalışacağım. Babamın doğum günü olduğu için babamı Devlet Başkanlığı görevine layık gördüm. Artık bu ülkenin sahibi benim. Birleşmiş Milletler’le iletişime geçeceğim” dedi.

Suyash, Facebook sayfası üzerinden krallığın kuruluş aşamalarını da anlattı. Suyash, “6 saat boyunca çölde yol aldık ve bir askeri üssün içinden geçmemiz gerekti” ifadesini kullandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:54 15.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more