Kuzey Kore liderinin abisine suikast: Son görüntüsü ortaya çıktı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey abisi Kim Jong-nam'ın zehirlendikten sonra henüz hayattayken çekilmiş son fotoğrafı basına sızdı. Öte yandan suikastla ilgili gözaltına alınan Endonezyalı kadın ifadesinde, yaşananları kamera şakası sandığını söyledi.

Kuzey Kore liderinin abisine suikast: Son görüntüsü ortaya çıktı

Kim Jong-nam’ın Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki havaalanında uçağa binmek için beklerken zehirlenerek öldürüldüğü sanılıyor.

Endonezya polisi, gözaltına alınan Endonezya vatandaşı Siti Aisyah adlı kadının, bir kamera şakasında rol alması için kendisine para ödendiğini iddia ettiğini söyledi.

320978rywefuhanzna
Polis, Kim Jong-nam’ın yüzüne zehirli bir maddenin sıkıldığına inanıyor.

Endonezya’nın en üst düzey polis yetkilisi Tito Karnavian, yüzlerine su sıkılmadan önce erkeklerin gözlerini kapatmaya ikna edildiği şakanın, iki kadın tarafından daha önce üç ya da dört kişi üzerinde yapıldığını söyledi.

Kim Jong-nam'ın zehirlendikten sonra havalimanında müşaade altına alındığı sırada çekilen bir kare fotoğraf Malezya basınında yer aldı.

Kim Jong-nam’ın zehirlendikten sonra havalimanında müşaade altına alındığı sırada çekilen bir kare fotoğraf Malezya basınında yer aldı.

Karnavian gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu şaka üç ya da dört kez yapılmış ve birkaç dolar para verilmiş ve son hedef Kim Jong-nam’ın yüzüne ise zehirli bir madde sıkıldığı iddia ediliyor. Şüpheli, bunun yabancı casusların düzenlediği bir suikast girişimi olduğundan habersizmiş” dedi.

Güney Kore ve Malezya televizyonlarında yayımlanan bulanık bir görüntüde, bir kadın üzerinde “LOL” yazan bir tişörtle koşarken görülüyor.

65576

NE OLMUŞTU?
Çin'e gitmek üzere Kuala Lumpur'daki havalimanına gelen Kim Jong-nam, check-in yapmak üzere makinelerin önünde sırada beklerken zehirlenerek öldürüldü.

13 Şubat’ta yaşanan olayla ilgili ikisi kadın 3 kişi tutuklandı.

Zehrin Kim Jong-nam'a nasıl verildiği henüz kesinlik kazanmadı olayla ilgili araştırmalar sürüyor.

Malezya Kim'den DNA örneği istiyor İlginizi Çekebilir Malezya Kim'den DNA örneği istiyor

Saldırıdan sonra kendini iyi hissetmediğini belirten Kim Jong-nam, hastaneye götürüldüğü sırada yaşamını yitirdi.

Uzun zamandır ülkesinden uzakta yaşayan Kim Jong-nam’ın Kuzey Kore tarafından öldürülmüş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

KUZEY KORE: OTOPSİ SONUCUNU KABUL ETMİYORUZ

Öte yandan suikast Malezya ile Kuzey Kore arasında bir krize dönüşüyor. Malezyalı yetkililer Kim Jong-nam’ın Kuzey Kore’deki ailesinden DNA örneği gönderilmediği taktirde cenazeyi teslim etmeyeceklerini açıklamıştı.

Pyongyang yönetimi ise Malezya’da öldürülen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey abisi Kim Jong-nam’ın otopsi sonucunu işlemin ‘tek taraflı’ yapılması nedeniyle tanımayacağını duyurdu.

kim3426babagbh34111
Kuzey Kore Büyükelçisi Kang Chol, Kuala Lumpur’daki morgun önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Malezya’nın otopsiyi ‘tek taraflı yürüttüğünü ve Kuzey Korelilerin dahil olmasını engellediğini’ söyledi.

Bu durumun ‘uluslararası hukuka ve konsolosluk yasalarına’ aykırı olduğunu söyleyen Kang, “Kati surette otopsi sonucunu reddedeceğiz” dedi.

BİR KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Kim Jong-nam’ın suratını zehirli sıvı püskürttüğü güvenlik kameralarından görülen biri Vietnamlı diğeri Endonezyalı 2 kadın ile onlarla bağlantılı olduğu sanılan Endonezyalı kadının erkek arkadaşı gözaltına alınmıştı.

3d5dfa5100000578-0-image-a-130_1487400513763
Malezya polisi cuma akşamı 46 yaşındaki Ri Jong Chol adlı Kuzey Kore vatandaşını da gözaltına aldı.

“Bu kişinin suikastle bağlantılı olduğundan şüpheleniyoruz” açıklamasını yapan polis daha fazla ayrıntı vermedi.

Polis suikastle bağlantılı en az 3 erkek şüpheliyi daha arıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...