Kuzey Kore’den Japon sularına füze atışı!

Kuzey Kore'nin fırlattığı balistik füzeler Japon sularına düştü. ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, "Kuzey Kore’nin fırlattığı kıtalararası füze bin kilometre yol kat etti" dedi.

Kuzey Kore’den Japon sularına füze atışı!

Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler(BM) yasağına rağmen yeni bir balistik füze denemesi gerçekleştirdi. Japonyalı yetkililer, Kuzey Kore’nin gerçekleştirdiği balistik füzelerin Japon sularına düştüğünü bildirdi. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, “Kuzey Kore’nin bir füze denemesi daha gerçekleştirdiğine dair ilk raporu aldım. Muhtemelen füze özel ekonomik bölgeye indi” dedi.

PENTAGON: “KUZEY KORE’NİN FIRLATTIĞI KITALARARASI FÜZE BİN KİLOMETRE YOL KAT ETTİ”

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, “Kuzey Kore'nin fırlattığı kıtalararası füze bin kilometre yol kat etti” dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, Kuzey Kore’nin fırlattığı balistik füzeleri doğrulayarak, “Kuzey Kore'nin fırlattığı kıtalararası füze bin kilometre yol kat etti. ABD Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'nin ABD saatiyle 10.41’de tek bir füze fırlattığını tespit etti ve onu takip etti. Bunun beklendiği gibi kıtalararası balistik bir füze olduğu kanısındayız” dedi.