Merkel’in tehditlerine rağmen Berlin’den flaş hamle

Bu ay sandığa gidecek Almanya'da Türkiye'yi seçim malzemesi yapan Başbakan Angela Merkel, sık sık Türkiye aktarılması planlanan fonların ve AB sürecinin askıya alınması yönünde adım atacağını söylemişti. Fakat Merkel'in açıklamalarına rağmen Alman Federal hükümetinin, Türkiye'ye gelecek ay 78 milyon euro vereceği ortaya çıktı.

Merkel’in tehditlerine rağmen Berlin’den flaş hamle

Merkel’in son dönemde dozunu artırdığı Türkiye karşıtlığı yanıt bulamamış olacak ki Alman medyası bugün Türkiye ile ilgili bir habere imza attı.

Ülkenin çok satan gazetelerinden Bild, Alman Federal hükümetinin göçmen anlaşması kapsamında Ekim ayında Türkiye’ye para göndereceğini okuyucularına duyurdu. Gazetenin iddiasına göre Berlin, gelecek ay toplam 78.7 milyon euro verecek. Bu ödemeyle birlikte Almanya’nın Türkiye’ye göndereceği toplam para 314.6 milyon euroya çıkmış olacak.

Alman Bild gazetesi gelişmeyi, “Almanya, Türkiye’ye hızla 80 milyon euro ödeyecek” başlığıyla duyurdu.

Merkel'e rağmen Avrupa'nın kafası karışık İlginizi Çekebilir Merkel'e rağmen Avrupa'nın kafası karışık

AB ile yapılan göçmen anlaşması kapsamında AB toplamda 3 milyar euro ödemeyi taahhüt etmiş ve bunun 2 milyar eurosu, üye ülkelerden toplanacaktı. Almanya’nın toplam 427.5 milyon euro ödemesi bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...